Akce & SPOLUPRÁCE

AKCE

PODZIMNÍ KURZ JÓGY PRO (VĚČNÉ) ZAČÁTEČNÍKY

Srdečně vás zvu na pětitýdenní kurz jógy, který vám dá pevný základ a sebevědodm pro vaši další praxi.

Kurz bude probíhat každou sobotu od 8.30 do 10.30 od 7.10.2023. Na kurzu budeme vycházet z klasické Hatha jógy, rozebereme si detailně jednotlivé pozice, naučíme se jak je dělat správně, jak je různě modifikovat, aby se pro vás staly přístupnější. Budeme postupně prohlubovat vaši praxi, upevníme si základy a zároveň posuneme vaši praxi na další level. 
Kurz je vhodný pro Vás pokud:
– Jste úplný začátečník a chcete s jógou začít
– Už nějakou dobu praktikujete, ale potřebujete upevnit základy
– Chcete se pozice naučit dělat správně
– Chcete posunout vaši praxi dál a posunout vaše hranice

TERMÍNY:

Víkend 1 – 7.10.2023, 8.30 – 10.30 hod: Pozdravy slunci a stojné pozice I
Detailně si rozebereme pozdrav slunci A, B a klasický rišikéšský pozdrav slunci. Posvítíme si na obávanou chaturangu a přechody mezi ásanami. Ukážeme si, jak udělat pozice a přechody přístupnější a jak modifikovat. V neposlední řadě natrénujeme propojení s dechem, abyste příště pozdravem slunci doslova proplouvali.  V další části tohoto víkendu se zaměříme na stojné pozice s otevřenou kyčlí – bojovník II, boční úhel a mnohé další. 

Víkend 2 – 14.10.2023, 8.30 – 10.30 hod: Stojné pozice II a střed těla
Druhý víkend začneme opět stojnými pozicemi. Tentokrát se zaměříme na ty se zavřenou kyčlí – výpady, bojovník I, pyramida a další.  Nasledně se podíváme na střed těla. Pevný core není o vyrýsovaných břišních svalech, ale o správném držení těla, práci s dechem, lepším balancem. V neposlední řadě díky pevnému středu těla předcházíme bolesti beder, krční páteře I kyčlí. Projdeme jemné průpravné cviky, kdy se naučíme svůj core vnímat a správně ho zapojit. 

Víkend 3 21.10.2023, 8.30 – 10.30 hod: Záklony a rotace
Velbloud, kobylka, luk, malý a plný most – záklonové pozice u kterých je nesmírně důležité, abychom je prováděli správně. Na začátek projdeme průpravné ásany, které nám pomohou otevřít ramena a hrudník. U záklonů si můžeme poměrně jednoduše ublížit. Proto si ukážeme, jak záklony praktikovat podle svých možností, tak abychom si nezpůsobili žádné zranění. Na své si přijdou i pokročilejší praktikující, kteří se chtějí v záklonech dostat dál.  Rotace neboli twist – potkáte se s ní na většině lekcí. Jemně masíruje vnitřní orgány, podporuje trávení a za předpokladu, že se dělají správně je to balzám pro naši páteř. Ukážeme si rotace ve stoje, v sedě i v leže. Naučíme se jak modifikovat a podíváme se i na trochu pokročílejší rotační pozice.

Víkend 4 – 28.10.2023, 8.30 – 10.30 hod: Balanční pozice a předklony
Detailně se seznámíme s předklony, které patří ke spíše uvolňujícím pozicím, přinášejícím klid. Zárověň protahují a uvolňují svaly podél páteře. Naučíme se, jak tyto pozice provádět s pomůckami, abychom zdokonalili jejich provedení a nepřetěžovali tělo.
Balanc, rovnováha, stabilita, soustředěnost. To vše budeme v druhé části tohoto víkendu trénovat. Zaměříme se na speficikou skupinu ásan, která je nejčastěji prováděna ve stoje. Budeme zkoušet různé varianty, každý podle svých možností.

Víkend 5 – 4.11.2023, 8.30 – 10.30 hod: Pokročilé ásany
Nebojte, nebudete muset dělat stojky v prostoru ani si dát nohu za hlavu. Jen nakoukneme pod pokličku pokročilejším pozicím. Zkusíme balance na rukou, možná stoj na hlavě, průpravné cviky na stoji na předloktí nebo na stojky. Půjdeme pouze tam, kde se budete cítit dobře a bezpečně. Budeme respektovat svoje možnosti. Trochu zaexperimentujeme, budeme pracovat ve dvojicích, posuneme naše hranice, budeme se smát a nejspíš se i trochu zapotíme.

CENY:
Celý kurz: 1750 Kč
Jednotlivý vstup: 390 Kč
LEKTORKA: Lucie Nováková
PŘIHLÁŠENÍ: Skrze náš rezervační systém


Na jednotlivé akce se můžete přihlásit v našem rezervačním systému
KLIKNĚTE ZDE:


SPOLUPRÁCE

MANUÁLNÍ TERAPIE

 

Máme v sobě od přírody schopnost vracet se do rovnováhy. Při sezení vytvořím podmínky, které to podpoří. Vaše tělo a nervový systém se tím zorientuji ke zdraví a pohodlí. Pak se můžete cítit sami sebou, “s pevnou půdou pod nohama”, zkrátka živěji. Služby: Dornová metoda, Craniosacrální terapie, Ošetření měkkých tkání, ayurvédské masáže.

TERMÍN: po domluvě
TERAPEUTKA:
Lenka Ticháčková (www.moje-zdrave-telo.cz)
PŘIHLÁŠENÍ: emailem na ayurvedske.masaze@email.cz

SETKÁNÍ S ARTEFILETIKOU

Zvu vás na večerní zážitková vytvarná setkání. Uvolnit emoce prostřednictvím umění má
moc transformovat naše nejniternější pocity do hmatatelných, krásných vyjádření. Pokud máte chuť a jste otevřeni k tomu, nahlédnout na obrazy vaší duše, dát jim tvar, barvu a pohyb, pak je tato setkání určená právě pro vás. Zaměříme se na objevování sama sebe a odkrývání skrytých vnitřních zdrojů. Budeme se společně setkávat, tvořit, pracovat, sdílet a podporovat se…

Co je artefiletika? V artefiletice NENÍ PROBLÉM, ale TÉMA. “Artefiletika je reflektivní, tvořivé a zážitkové pojetí vzdělávání a výchovy, které vychází z vizuální kultury nebo jiných expresivních kulturních projevu (dramatických, hudebních, tanečních).
Artefiletika je zaměřena na expresi pomocí výtvarných a jiných prostředků a na reflexi procesu tvoření, vlastního výtvoru. Je pro ni důležité podpořit zdravé jádro jedince, zaměřuje se na prevenci. “Cílem artefiletiky je poskytnout člověku příležitost k odhalení vlastních psychických možností i mezí, dát mu šanci nalézat jeho místo a jeho úlohy v lidském společenství a vybavit ho citlivostí k bolesti druhých bytostí. Uvedený způsob poznávání má směřovat k rozvoji tvořivosti, expresívních dovedností, komunikačních a sociálních schopností, adaptivního rozhodování a kritického myšlení.”

TERMÍNY:
– Pátek, 22.9.2023 18.00-21.00 hod: JÁ-KRAJINA (Skrze tvořivé sebevyjádření se podíváme do míst, kam se jinými způsoby nahlíží jen těžko. Putujeme neznámými krajinami vnějšími, abychom mohli lépe nahlédnout a poznat krajinu vnitřní.)

– Pátek, 13.10.2023 18.00-21.00 hod: VELKÉ KOUZLO (Najdi svůj skrytý poklad. Tvořivost a uvolnění vnitřních síl, skrz práce s minerálními kameny.)

– Pátek, 10.11.2023 18.00-21.00 hod:
CHYŤ NÁPAD ZA OCAS (Tvořivé myšlení a kreativní proces je kouzelný a zázračný, ačkoliv ne vždy je to pohodlné a snadné. Pojd ́me se podívat jak fungují nápady a jak pracovat s tvořivou a živou myslí. Jak pohodlně cestovat po boku svého strachu?)

– Pátek, 8.12.2023 18.00-21.00 hod:
POHÁDKOVÉ SHLEDÁNÍ (Barevný dialog s osobní barvou. Dotkneme se téma: “Hledá se řešení…”)
 
LEKTORKA: Aleksandra Porada
CENA: 680 Kč za jedno setkání / 2400 Kč za 4 setkání
PŘIHLÁŠENÍ: emailem na sowilo.wings@gmail.com

CVIČENÍ PRO ŽENY

Cvičení je hodinka pro ženy všech tvarů. Můžete se těšit na cviky na posílení těla, pomalý trénink, kousek kalanetiky a protahování.

TERMÍN: Od 14.9. do 21.12. každé úterý od 18.00-19.00 hod v malém sálu
LEKTORKA:
Mirka Kůsová
PŘIHLÁŠENÍ: emailem na mirka.kusova@seznam.cz