Akce & SPOLUPRÁCE

AKCE

JARNÍ KURZ JÓGY PRO (VĚČNÉ) ZAČÁTEČNÍKY

Srdečně Vás zvu na již druhý kurz jógy! Na kurzu si najdou své jak úplní začátečníci, tak i ti, kteří už nějakou dobu praktikují, ale chtěli by svou praxi zdokonalit. Kurz bude probíhat soboty od 8.30 do 10.30 hod.

Kurz je přesně pro Vás pokud
– na  otevřených lekcích si někdy nejste jistí, zda pozici děláte správně
– tápete v přechodech mezi jednotlivými ásanami
– něco Vás bolí a nevíte, jak pozici provést bezbolestně
– potřebovali byste vše detailně pomalu projít a upevnit si základ
– chcete svoji praxi prohloubit, zdokonalit a naučit se něco nového 

Kurz je vhodný i pro ty, kteří se účastnili podzimního kurzu – pozice a obsah bude částečně pozměněn. 

TERMINY:

Víkend 1 – 2.3.2024: Pozdravy slunci do hloubky 
Tentokrát budeme celý první víkend věnovat pozdravům slunci. Detailně probereme každou jednotlivou pozici a důraz budeme klást na propojení s dechem, tak abychom z pozdravu opravdu udělali flow. 
Kromě pozdravu slunci A a B zařadíme i klasický Rishikeshský pozdrav slunci, který natrénujeme a nakonec propojíme s mantrou, na kterou se tento pozdrav tradičně cvičí 🙂 

Víkend 2 – 16.3.2024: Stojné pozici od A do Z 
Tento víkend nás čekají jak základní stojné pozice, tak i ty lehce pokročilé. Půjdeme do hloubky a mimo precizní provedení se zaměříme na dech a drishti, nebo směřování našeho pohledu při provádění pozic. 
Nacvičíme plynulé přechody mezi pozicemi, abyste si otevřené lekce mohli více užít a pozicemi doslova proplouvat. 

Víkend 3 – 23.3.2024: Balanční pozice a předklony 
Balance na nohou ale i trošku na rukou! Nebojte se toho…balance bývají trošku oříšek a občas prostě není den. Tady si ale ukážeme, jak balancovat správně, na co si dát pozor, jak si u toho neublížit, nepřetěžovat kolena a záda.
V další části tohoto víkendu se zaměříme na předklony. Projdeme základní pozice, ukážeme si modifikace. 

Víkend 4 – 6.4.2024: Střed těla a záklony 
Začneme jemnou prací se středem těla, od nenáročných pozic na kolenou a ve stoje. Postupně budeme přidávat na intenzitě a zařadíme i naročnější pozice jako variace bočních prken, padající hvězdy a mnohé další. 
Záklony bývají často kámen úrazu…děláme je často špatně, přetěžujeme bedra a nezapojujeme ty správné partie. Čeká nás spoustu průpravných cviků na otvírání ramen, hrudníku. Postupně se dopracujeme až k těm náročnějším záklonovým pozicím, jako je například pozice kola. 

Víkend 5 – 16.4.2024: Vinyasa jóga a obrácené pozice
Jak udělat praxi plynulou, ladnou a nechat se vést dechem? Krásně se to řekne, ale hůř provádí. Tento víkend to natrénujeme. Budeme se opět hodně soustředit na dech a drishti. Zkusíme z vaší praxe udělat meditaci v pohybu a vše si zautomatizovat tak, abyste mohli praktikovat i se zavřenýma očima 🙂 Na závěr oblíbené obrácené pozice. Tentokrát stoj na hlavě a průpravné cviky na stoji na rukou. Každý podle sebe, svých možností.
 

LEKTORKA:  Lucie Novákova
CENA: 1750,- Kč za celý kurz nebo 390,- Kč jednotlivý vstup
PŘIHLÁŠENÍ: https://bonteyoga.isportsystem.cz

 

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY léto 2024

 

Indiánské léto v Chrustenicích. Hlavním zázemím nám bude týpí na zahradě jógového centra & dětského lesního klubu Bonté. Každé ráno se přivítáme v ranním kruhu a připravíme naše tělo hravou jógou na dobrodružství, která nás čekají. Poté vyrazíme do přírody v okolí – v lese, u vody nebo na louce, vymyslíme různé hry a činnosti spojené s poznáním přírody a indiánské duše v nás. Na oběd se vrátíme do našeho indiánského domova. Čeká nás vegetariánské posílení. Po relaxaci bude čas na tvoření věcí pro správného indiána. Starší děti (8-13 let) čeká na konci tábora jedna noc přespání v týpí. Turnusy budou mít odlišný program a téma, můžete tedy bez obav přihlásit dítě na oba turnusy a rozhodně se nebude nudit.
 

TERMINY:

1. Turnus  Děti 3-6 let: 15. – 19.7.2024
2. Turnus Děti 3-6 let: 12. – 16.8.2024
Děti 5-7 let: 22. – 26.7.2024
Děti 8-13 let s přespáním v týpí: 29.7. – 2.8.2024
 

CENY:

Turnusy 3-6 & 5-7 let: 2900 Kč
Turnus 8-13 let s přespáním v týpí: 3500 Kč
V ceně jsou také vegetariánské obědy.

PŘIHLÁŠENÍ:

Napište nám email na lesniklub@bonteyoga.cz
 
 


Na jednotlivé akce se můžete přihlásit v našem rezervačním systému
KLIKNĚTE ZDE:


SPOLUPRÁCE

MANUÁLNÍ TERAPIE

 

Máme v sobě od přírody schopnost vracet se do rovnováhy. Při sezení vytvořím podmínky, které to podpoří. Vaše tělo a nervový systém se tím zorientuji ke zdraví a pohodlí. Pak se můžete cítit sami sebou, “s pevnou půdou pod nohama”, zkrátka živěji. Služby: Dornová metoda, Craniosacrální terapie, Ošetření měkkých tkání, ayurvédské masáže.

TERMÍN: po domluvě
TERAPEUTKA:
Lenka Ticháčková (www.moje-zdrave-telo.cz)
PŘIHLÁŠENÍ: emailem na ayurvedske.masaze@email.cz

CVIČENÍ PRO ŽENY

Cvičení je hodinka pro ženy všech tvarů. Můžete se těšit na cviky na posílení těla, pomalý trénink, kousek kalanetiky a protahování.

TERMÍN:  každé úterý od 18.00-19.00 hod v malém sálu
LEKTORKA:
Mirka Kůsová
PŘIHLÁŠENÍ: emailem na mirka.kusova@seznam.cz