Akce & SPOLUPRÁCE

AKCE

BENEFIČNÍ VÁNOCE V BONTÉ

Každý rok na Vánoce se snažíme skrze jógu udělat dobrý skutek. V jógové filozofii se tomu říká i karma jóga, což znamená konat dobro aniž bychom očekávali odměnu. Stejně jako minulý rok jsme se i letos rozhodli pomoci lidem bez domova. A to skrze NOCLEŽENKU (Nocleženka je poukaz v ceně 100 Kč, který jednomu člověku bez domova umožní strávit noc v teple. Nezahrnuje však pouze nocleh samotný, ale i další pomoc a rozvoj služeb pro lidi bez domova – Armáda Spasy).
Jak můžete pomoci? Přijďte na naší benefiční lekci jógy v úterý, 29.11.2023 od 18.00 hod a/nebo na na benefiční lekci 108 pozdravů slunci v pátek, 22.12.2023 od 6.45 – 8.30 hod a my darujeme celý výtěžek  lidem bez domova a koupíme jim Nocleženku. Také bude v bonté na recepci celý advent kasička, do které můžete přispět “jen tak” 😉.

Zároveň vás zveme ve středu, 29.11.2023 od 19.00 hod na VÁNOČNÍ BESEDU s domácím punčem a cukrovím. Rádi bychom vám touto cestou poděkovali za společný čas v uplynulých měsících. Těšíme se na besedování u krbu s povídáním nejen o józe, s přáteli bonté a sousedy. Samozřejmě rádi ochutnáme i vaše vánoční cukroví, či cokoliv pro zlepšení vánoční nálady. Rezervace předem není třeba, rodiny jsou vítané.
 
TERMÍN:  Středa, 29.11.2023
od 18.00 hod: Benefiční lekce jógy
od 19.00 hod: Vánoční beseda pro veřejnost

 

108 POZDRAVŮ SLUNCI NA ZIMNÍ SLUNOVRAT

 

V pátek 22.12.2023 od 6.45 – 8.30 hod zakončíme advent v bonté se speciální lekci jógy –  celý výtěžek lekce darujeme lidem bez domova skrze NOCLEŽENKU (Nocleženka je poukaz v ceně 100 Kč, který jednomu člověku bez domova umožní strávit noc v teple. Nezahrnuje však pouze nocleh samotný, ale i další pomoc a rozvoj služeb pro lidi bez domova – Armáda Spasy).

Jak proběhne speciální lekce?
Blíží se zimní slunovrat. Den, kdy něco starého končí a něco nového začíná. Významný milník symbolizující smrt a znovuzrození. 
Pojďme spolu přivítat nové začátky, oslavit příchod prodlužujících se dní a v neposlední řadě užít si nevšední praxi jógy před Vánoci. 
 Čeká nás rituálních 108 pozdravů slunci (9×12). Praxe, kterou  proplujeme na vlně dechu, odprostíme se od všeho okolo a možná se spolu dostaneme, až do meditace v pohybu. 
 Ano, 108 pozdravů je hodně. i přesto uvidíte, že v sobě máte více síly než myslíte. Zjistíte, jak moc vaše tělo zvládne a možná se na konci budete divit, jak rychle to uteklo. Na začátku praxe si ukážeme různé možnosti modifikace a jak si pozdrav případně zjednodušit. Není to závod, není to boj o to, kdo zvládne všech 108 pozdravů a do chaturangy bude i po padesáté odskakovat. Je to o tom ponořit se do sebe, maximálně si užít přítomný okamžik, nechat ve svém těle rozproudit energii a trochu víc poznat sám sebe. 
 
TERMÍN:  Pátek, 22.12.2023 od 6.45 – 8.30 hod
LEKTORKA:  Lucie Novákova
CENA: 200,- Kč
PŘIHLÁŠENÍ: https://bonteyoga.isportsystem.cz

JARNÍ KURZ JÓGY PRO (VĚČNÉ) ZAČÁTEČNÍKY

Srdečně Vás zvu na již druhý kurz jógy! Na kurzu si najdou své jak úplní začátečníci, tak i ti, kteří už nějakou dobu praktikují, ale chtěli by svou praxi zdokonalit. Kurz bude probíhat soboty od 8.30 do 10.30 hod.

Kurz je přesně pro Vás pokud
– na  otevřených lekcích si někdy nejste jistí, zda pozici děláte správně
– tápete v přechodech mezi jednotlivými ásanami
– něco Vás bolí a nevíte, jak pozici provést bezbolestně
– potřebovali byste vše detailně pomalu projít a upevnit si základ
– chcete svoji praxi prohloubit, zdokonalit a naučit se něco nového 

Kurz je vhodný i pro ty, kteří se účastnili podzimního kurzu – pozice a obsah bude částečně pozměněn. 

TERMINY:

Víkend 1 – 2.3.2024: Pozdravy slunci do hloubky 
Tentokrát budeme celý první víkend věnovat pozdravům slunci. Detailně probereme každou jednotlivou pozici a důraz budeme klást na propojení s dechem, tak abychom z pozdravu opravdu udělali flow. 
Kromě pozdravu slunci A a B zařadíme i klasický Rishikeshský pozdrav slunci, který natrénujeme a nakonec propojíme s mantrou, na kterou se tento pozdrav tradičně cvičí 🙂 

Víkend 2 – 16.3.2024: Stojné pozici od A do Z 
Tento víkend nás čekají jak základní stojné pozice, tak i ty lehce pokročilé. Půjdeme do hloubky a mimo precizní provedení se zaměříme na dech a drishti, nebo směřování našeho pohledu při provádění pozic. 
Nacvičíme plynulé přechody mezi pozicemi, abyste si otevřené lekce mohli více užít a pozicemi doslova proplouvat. 

Víkend 3 – 23.3.2024: Balanční pozice a předklony 
Balance na nohou ale i trošku na rukou! Nebojte se toho…balance bývají trošku oříšek a občas prostě není den. Tady si ale ukážeme, jak balancovat správně, na co si dát pozor, jak si u toho neublížit, nepřetěžovat kolena a záda.
V další části tohoto víkendu se zaměříme na předklony. Projdeme základní pozice, ukážeme si modifikace. 

Víkend 4 – 6.4.2024: Střed těla a záklony 
Začneme jemnou prací se středem těla, od nenáročných pozic na kolenou a ve stoje. Postupně budeme přidávat na intenzitě a zařadíme i naročnější pozice jako variace bočních prken, padající hvězdy a mnohé další. 
Záklony bývají často kámen úrazu…děláme je často špatně, přetěžujeme bedra a nezapojujeme ty správné partie. Čeká nás spoustu průpravných cviků na otvírání ramen, hrudníku. Postupně se dopracujeme až k těm náročnějším záklonovým pozicím, jako je například pozice kola. 

Víkend 5 – 16.4.2024: Vinyasa jóga a obrácené pozice
Jak udělat praxi plynulou, ladnou a nechat se vést dechem? Krásně se to řekne, ale hůř provádí. Tento víkend to natrénujeme. Budeme se opět hodně soustředit na dech a drishti. Zkusíme z vaší praxe udělat meditaci v pohybu a vše si zautomatizovat tak, abyste mohli praktikovat i se zavřenýma očima 🙂 Na závěr oblíbené obrácené pozice. Tentokrát stoj na hlavě a průpravné cviky na stoji na rukou. Každý podle sebe, svých možností.
 

LEKTORKA:  Lucie Novákova
CENA: 1750,- Kč za celý kurz nebo 390,- Kč jednotlivý vstup
PŘIHLÁŠENÍ: https://bonteyoga.isportsystem.cz


Na jednotlivé akce se můžete přihlásit v našem rezervačním systému
KLIKNĚTE ZDE:


SPOLUPRÁCE

MANUÁLNÍ TERAPIE

 

Máme v sobě od přírody schopnost vracet se do rovnováhy. Při sezení vytvořím podmínky, které to podpoří. Vaše tělo a nervový systém se tím zorientuji ke zdraví a pohodlí. Pak se můžete cítit sami sebou, “s pevnou půdou pod nohama”, zkrátka živěji. Služby: Dornová metoda, Craniosacrální terapie, Ošetření měkkých tkání, ayurvédské masáže.

TERMÍN: po domluvě
TERAPEUTKA:
Lenka Ticháčková (www.moje-zdrave-telo.cz)
PŘIHLÁŠENÍ: emailem na ayurvedske.masaze@email.cz

CVIČENÍ PRO ŽENY

Cvičení je hodinka pro ženy všech tvarů. Můžete se těšit na cviky na posílení těla, pomalý trénink, kousek kalanetiky a protahování.

TERMÍN: Od 3.10. do 19.12. každé úterý od 18.00-19.00 hod v malém sálu
LEKTORKA:
Mirka Kůsová
PŘIHLÁŠENÍ: emailem na mirka.kusova@seznam.cz