Vzdělávání dětí předškolního věku na čerstvém vzduchu s jógou

Informace pro zájemce na školní rok 2024/2025

INFOVEČER PRO RODIČE

Termín: Čtvrtek, 21.3.2024 od 19.00 hod

Rádi vám představíme naší filosofii, pedagogický koncept a předáme praktické informace. Můžete se setkat s našim týmem, klást otázky a poznat zázemí. Kapacita je omezená. Přihlášení skrze email na lesniklub@bonteyoga.cz

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ PRO RODIČE S DĚTMI

Termíny: Neděle, 7.4.2024 od 9.00-12.00 hod
Sobota, 13.4.2024 od 9.00 – 12.00 hod

Můžete nejen poznat jak u nás probíhá dopolední program, ale i se setkat s našim týmem a poznat náš přístup k dětem. Také budete moci řešit praktické a organizační záležitosti. Kapacita je omezená. Přihlášení skrze email na lesniklub@bonteyoga.cz

 

Filosofie

Zdravé prostředí

Většinu času tráví děti v lese a na zahradě. Venku se hravou formou naučí respekt a lásku k přírodě a zároveň je příroda zázemím pro vzdělávání.
Na zahradě jsou založené záhonky, aby se děti naučily péči o rostliny a zároveň si vytvořily vztah ke zdravé (vegetariánské) stravě.

Jóga

Pravidelnou součástí programu je jóga. Dětem tak umožníme pohybovou i duševní průpravu do života. Jóga rozvíjí správné držení těla, koordinaci pohybů, zlepšuje koncentraci a uvolňuje napětí skrze dýchací techniky a učí je odpočinek a zklidnění.

Individuální přístup

Klademe důraz na individuální přístup k dětem, k jejich vývojovým fázím a momentálnímu fyzickému a psychickému rozpoložení. Věříme, že každé dítě má jedinečné schopnosti a snažíme se jim být oporou a průvodci na cestě k sebepoznání.

To jsem ještě nikdy nedělala, to mi určitě půjde.
- Pipi dlouhá punčocha

Pedagogický koncept

Alternativní pedagogika

Vycházíme z rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání (MŠMT). Dítě vybavíme všemi znalostmi, aby bylo připraveno nastoupit do školy. Při výuce jsou využívány poznatky z Waldorfské pedagogiky, ekologické výchovy,
prvky arteterapie, dramaterapie a muzikoterapie.

Volná hra & řád

Dbáme na vyváženost mezi neorganizovanou či spontánní hrou a řádem či pravidly.
Děti jsou vedeny ke spolupráci a ohleduplnosti k ostatním, a to jednak skrze týmové hry, ale také skrze pomoc při běžných činnostech jako je úklid, příprava
jídla apod
.

Učíme se venku

Inspirací nám jsou lesní mateřské školky. Základem je vzdělávání venku v každém ročním období a využití přírody a jejích materiálů k rozvoji kompetencí dětí. Učíme děti ve věku 3-6 let skrze prožitky, příběhy a pozorování. Tím se podpoří přirozená zvídavost a fantazie dítěte.

Rituály & oslavy

Denní program se skládá z pravidelných rituálů, které se doplňují o činnosti spojené s aktuálními potřebami dětí. Důležitou součástí výuky je naladění se na roční období, pochopení toho, že jsme součásti přírody a jejích cyklů. K tomu patří i různé oslavy jako jsou oslavy adventu, vítání jara apod.

Zázemí

V zimním období slouží prostory jógového centra Bonté jako teplé zázemí pro děti. Na pozemku patřícímu k domu je velká zahrada, která je hlavním zázemím lesního klubu. Zde stojí indiánské Teepee s ohništěm, venkovní ohniště, záhonky a suchý WC. Odtud jsme za pár minut v lese nebo u potoka – stačí přejít přes louku.

Informace

Měsíční poplatky

Docházka 2 dny v týdnu: 4.400 Kč za měsíc
Docházka 3 dny v týdnu: 5.500 Kč za měsíc
Docházka 4 dny v týdnu: 6.600 Kč za měsíc
Docházka 5 dny v týdnu: 7.700 Kč za měsíc

Ceník je platný od 1.9.2024.
Cena nezahrnuje stravné, poplatky za výlety apod.

Pro děti z trvalým bydlištěm v obci Chrustenice platí sleva,
více informací při osobním setkání.
 
STRAVOVÁNÍ
Teplé vegetariánské obědy
jsou připravované z kvalitních surovin a zajišťované dovozem firmou Bionea. Cena je 72,- Kč / oběd /den. Děti si nosí svačiny a nápoje z domova, přičemž v zázemí je možnost doplnit lahvičku pitnou vodou nebo čajem.

 

Harmonogram

8.00 – 8.30: Příchod dětí
8.30 – 9.00:
Volná hra
9.00 – 9.30:
Ranní kruh
9.30 – 12.00:
V
zdělávací hry a činnosti v lese, na zahradě či v blízkém okolí
12.00 – 14.00: Oběd a odpočinek
14.00 – 15.00: Výtvarné činnosti a volná hra v zázemí (uvnitř, či na zahradě)
14.30 – 15.00: Odchod dětí

Lesní klub provozujeme
PONDĚLÍ až PÁTEK od 8.0
0 – 15.00 hodin
(Provozní doba platná od 1.9.2024)

Dodržujeme státní svátky & školní prázdniny:
– Svátky 2024: 29.3. / 1.4. / 1.5. / 8.5. / 28.10.2024
– Jarní prázdniny 2024: 11.3. 17.3.2024
– Letní prázdniny 2024: 1.7.
– 1.9.2024
–  Podzimní prázdniny 2024: 26 30.10.2024
Vánoční prázdniny 2024: 21.12.2024 5.1.2024
– Svátky 2025: 18.4. / 21.4. / 1.5. / 8.5. / 28.10. / 17.11.2025
– Jarní prázdniny 2025: 1.-9.2.2025
– Letní prázdniny 2025: 28.6. – 31.8.2025

Výbava dítěte

CO S SEBOU

– Batoh: Nejlépe z nepromokavého či pevného materiálu. Doporučujeme batohy s hrudním popruhem. Do batůžku: svačina, lahvička s pitím, kapesník.
– Kus karimatky či jiný podsedák
Pevný sáček na poklady z lesa
– Náhradní oblečení
– Na spaní a odpočinek:
spacák a polštář
– Malý ručník do skřínky

OBLEČENÍ A OBUV
Základem je vícevrstvé oblečení.

V zimním období teplé a hlavně voděodolné oblečení či obuv (nepromokavá bunda/pláštěnka, nepromokavé kalhoty, čepice a rukavice). Pod nepromokavou vrstvu doporučujeme teplou vrstvu a funkční prádlo.
V letním období doporučujeme pokrývku hlavy (kšiltovka apod.). Oblečení do lesa by mělo mít dlouhý rukáv i nohavice (ochrana před klíšťaty a případnými odřeninami) z lehkého a vzdušného materiálu. Obuv by měla být pevná a uzavřená. V chladnějších dnech doporučujeme mikinu a lehkou bundu.
V zázemí má každé dítě vlastní šatní skříň, kde si může nechat náhradní oblečení, ručník, spacák a polštář na spaní.

Základní pravidla

DĚTI
Dítě přichází do klubu zdravé.
Nenosí s sebou sladkosti, sladké nápoje a hračky (výjimka je plyšák na spaní). Dítě je správně vybavené na pobyt venku. Dítě odpoví, když je voláno jménem. Uklízí po sobě svoje věci. Při odpočinku je potichu a neruší ostatní. Při obědě sedí a věnuje se hlavně jídlu. Umí se omluvit, poděkovat a chová se k ostatním nenásilně.

 

RODIČE
Alespoň jeden z rodičů je v době pobytu dítěte v klubu na telefonu pro případ zhoršení zdravotního stavu, úrazu, změny místa vyzvednutí dětí apod.

Rodiče jsou součástí klubu a jsou ochotni spolupracovat. Účastní se schůzek, slavností a akcí lesního klubu. Zároveň se nebrání dobrovolných aktivit, jako například každoroční rodičovské brigádě na jaře.

Viz provozní řád

Tým

Jsme dětem průvodci na cestě sebepoznání a zkoumání světa...

ANNA
STYBLO

ZAKLADATELKA &
ADMINISTRATIVA

VIKTORIA
ELIÁŠOVÁ

KOORDINÁTORKA

KATKA
VANIŠOVÁ

HLAVNÍ PRŮVODKYNĚ

BARBORA SEMRÁDOVÁ

PRŮVODKYNĚ

JOHANA
LIŠKOVÁ

PRŮVODKYNĚ

MARIE
ČEŠPIVOVÁ

PRŮVODKYNĚ

Učíme se
lásku & respekt
k sobě,
k ostatním,
k přírodě a
ke zvířatům.
Máte zájem o náš lesní klub?

KROKY PŘIHLÁŠENÍ

– Napište nám Email na lesniklub@bonteyoga.cz s těmito informacemi: Jméno a věk dítěte, místo bydliště, proč volíte lesní klub a kontakt na rodiče
– Seznamte se provozním řádem & školním vzdělávacím plánem
– Po domluvě se můžeme potkat osobně v našem zázemí, a to nejlépe na infovečeru pro rodiče a/nebo na dnech otevřených dveří, které se konají vždy na přelomu března/dubna.

Jsme členem Asociace lesních mateřských škol