lekce

V našem rezervačním systému najdete aktuální rozvrh a ceník.
KLIKNĚTE ZDE:

 

HATHA JÓGA & ŠAMANSKÁ MEDITACE

Přijdeme si vždy prožít jemně plynoucí sestavy, zastavíme v pozicích a potkáme se v nich. Vnější vždy tichý dotaz a necháme k nám promlouvat v tomto posvátném zastavení naší Duši (tichý hlas v nás). Toto uvědomění je velmi léčivé. Budeme se učit vnímat proměnlivost pocitů a emocí v asánách. Což nám připomíná, jak je celý život cyklický, proměnlivý. Každá pozice je velmi posvátná a nese nám odpovědi na to co se v životě děje, kde a jak mám udělat změnu.Každá sestava je sestavena velmi inteligentně, vede k cíli . Uvolněním meridiánů jsme připraveni pustit se do proudu řeky, která vede k cíli. Cíl praxe je šamanská meditace, která nese záměr. Většinou necháme promlouvat Archetypy v nás k nám, nebo se spojujeme se svou silou, či pouštíme kontrolu nad něčím, nespokojenost, noříme se do důvěry apod.
INSTRUKTOR: Renáta
PONDĚLÍ, 18.30 – 19.45

 

DĚTSKÁ JÓGA  7-11 LET

Děti jsou dar a naše budoucnost. Děti jsou učitelé lásky, přímočarosti, odpouštění a radosti z života.
S dětmi vždy musíte být v srdci, opravdoví a nemít žádná očekávání.  Jóga přináší dětem radost, pohyb, sebevědomí. Cvičením jógy získávají děti nejen pevnější a zdravější tělo, ale osvojí si i jeho správné držení. Dosáhnou lepší koordinace, rovnováhy a ladnějších pohybů. Jóga jim pomůže se lépe soustředit, vnímat své tělo, i snadněji zvládat stresové situace. Cvičení jógy také učí děti odpočívat – závěrečné relaxace. Kromě jiného jóga rozvíjí fantazii a představivost. Učí úctě k sobě a okolí. Pozitivně formuluje charakterové vlastnosti. Mým základem je respektující přístup k dětem. Celá lekce je vedená dle aktuálního rozpoložení dětí.  Reaguji na podněty a potřeby dětí. Cvičení doplňuji povídáním o pocitech / tom jak se dnes cítíme, které každý den všichni prožíváme. Zamýšlíme se nad moudrostmi života (karty Lucie Ernestové). Na závěr hodiny se děti navzájem masírují. Při relaxaci děti hrají na hudební nástroje – tibetská mísa, koncovka, zvonkohry.  Děti se hrou na hudební nástroje učí zklidnění a procítění, jakým způsobem na hudební nástroj hrát, aby pociťovali hru jako příjemnou. Při hodinách cvičíme jednotlivé ásany, i celé sestavy, děti postupně skládají svoje vlastní sestavy. Učíme se správnému dechu. Hrajeme jógové hry. Pomocí jógové laboratoře se učíme správné provádění ásan – správné nastavení nohou a rukou = správné držení těla. Prožívání spolupráce děti zažívají při párové józe.
INSTRUKTOR: Jana
ÚTERÝ, 16.30 – 17.30

JÓGA PRO (VĚČNÉ) ZAČÁTEČNÍKY

Naučíme se základy jógy. K tomu patří nejen základní jógové pozice (ásany), ale i jak nastavit naší mysl. Jak se chovat k sobě laskavě. Jak
se zklidnit. Dopřejeme si čas na to se zastavit, vnímat své tělo, pozorovat náš dech. Poté zase plujeme jemným flow do další pozice. Občas
se uvolníme i pouhým tancem nebo zpěvem. Zkrátka děláme to, co naše tělo, mysl a duše v danou chvíli potřebuje.
INSTRUKTOR: Anna
ÚTERÝ, 18.00 – 19.15

HATHA-FLOW JÓGA PRO RADOST

Pohyb by nám měl přinášet radost, a proto věřím, že každý, kdo chce, může najít svou praxi, která mu bude oporou a přinese lehkost a radost v každodenním životě. Během lekce se spíše než k dosažení vizuálně dokonalých ásan zaměříme na správnost jejich provedení. Soustředíme se na rozvoj vnímavosti a přirozené inteligence svého těla. Závěrečná relaxace je vedena dle principů restorativni jógy pro ještě větší uvolnění a obnoveni mentální a fyzické energie. Lekce budou vždy přizpůsobené skupině.
INSTRUKTOR: Viktoria
ÚTERÝ, 19.30 – 20.45

JÓGA PRO HOLKY 12-16 LET

Jóga má mnoho výhod. Učíme se jak se uvolnit, jak správně držet tělo a dýchat. Jednotlivé ásany a dechová cvičení mohou být inspirací pro každodenní život, který bývá právě u dospívajících často náročný a plný nových situací. Naučíme se techniky, které zlepšují koncentraci nebo cviky, které působí proti nervozitě a na zklidnění, což pomůže například před zkouškami. Pravidelné cvičení Jógy pro holky přináší vědomé vnímaní těla, které se právě v tomto věku mění. Tvoříme si sebevědomí a jistotu. Zároveň začneme také vnímat svojí mysl a emoce, které je potřeba zpracovat, abychom si netvořily bloky do budoucna. Jóga se cvičí vždy s láskou a respektem vůči sobě a ostatním a tento návyk nám ušetří spoustu starostí i v každodenním životě.
Lekce je mírná hatha jóga, která odpovídá vyvíjejícímu se tělu.
INSTRUKTOR: Jana
STŘEDA, 16.30 – 17.30
 

JÓGOVÁ TERAPIE PRO (VĚČNÉ) ZAČÁTEČNÍKY

Jógová terapie přirozeně vychází z jógy a užívá jejích technik. Lekce jsou pomalejší, inspirované vývojovou kineziologií, se zapojováním hlubokého stabilizačního systému, které vede k správnému držení těla, kvalitnějšímu dechu a hlubokému prožitku. Tím, že se mění „tělesné postoje“, mění se i vnitřní nastavení a to i v běžném životě. Jedná se tedy o vědomí pohyb se zapojením opor k napřímení páteře a propojením svalových řetězců. V hodinách se zaměřujeme na uvědomování si těla, a tím pomalu začínáme znovu vnímat jeho správné funkce a obnovovat přirozené pohybové vzorce. Forma každé pozice – ásany je spojená s obsahem a proto může být v těle nastartován sebe ozdravný proces. Inspirací je pro mě jógová terapie Jiřího Čumpelíka, Feldenkraisova metoda, Hatha jóga, Tajchi. Lekce jsou vhodné pro (věčné) začátečníky i středně pokročilé.
INSTRUKTOR: Jana
STŘEDA, 18.00 – 19.15

DĚTSKÁ JÓGA  3-6 LET

Během lekcí dětské jógy děti mezi sebou nesoutěží, je respektována jejich jedinečnost, díky tomu se rozvíjí jejich přirozená radost z pohybu, učí se vnímat své tělo a také být ohleduplnými k okolí. Lekce jógy pro předškolní děti probíhají formou hry, pomocí příběhu se snažím probudit dětskou zvídavost a mimoděk do něj zakomponovat jógové pozice. Ráda a téměř vždy do svých lekcí zapojuji i nějakou dětskou kreativitu (tzn. že si něco z příběhu i nalepíme, nakreslíme, složíme,…).
INSTRUKTOR: Viktoria
ČTVRTEK, 16.30 – 17.15

VINYASA JÓGA

Mé lekce jsou plynulé na vlně dechu ve spojení s pohybem. Své si najdou jak Ti, kteří jsou jógou zatím nedotčení, či i Ti z Vás kteří už nějaké zkušenosti mají… Od počátečního zklidnění, uvolnění proplujeme jógovými ásanami, abychom se opět na konci lekce společně setkali v uvolnění a pozitivně, s úsměvem odcházeli do dalších dní:)
INSTRUKTOR: Veronika
ČTVRTEK, 17.30 – 18.45

RANNÍ VINYASA JÓGA

Přivítejme společně nový den. Pojďte si protáhnout své tělo a načerpat energii. Tělo je náš chrám a je potřeba o něj dobře pečovat. Proto se zaměříme na všechny části těla, od očí, přes tvář až po konečky prstů na nohách. Všechny pohyby propojíme s dechem a budeme naslouchat tomu, co naše tělo právě dnes potřebuje. Na závěr si dopřejeme tolik potřebné zklidnění. Budu se těšit na setkání s vámi a na vzájemné obohacení. Vítaní jsou jak začátečníci, tak pokročilí jogíni. Namasté.
INSTRUKTOR: Tinka
PÁTEK, 7.45 – 8.45