lekce

V našem rezervačním systému najdete aktuální rozvrh a ceník.
KLIKNĚTE ZDE:

 

HATHA-FLOW JÓGA

 Na mých lekcí budeme vycházet z tradiční hatha jógy. Budeme pracovat s naším dechem a naučíme se různé dechové techniky. Hatha jóga je typická delšími výdrži v pozicích. V těch nám půjde především o správné nastavení, propojení s dechem a zklidnění mysli. Budeme plynule přecházet mezi pozicemi a vnímat naše tělo. Na závěr si dopřejeme delší relaxaci a uvolníme každý kousek našeho těla. Hodina je vedena spíše v pomalém tempu a díky různým modifikacím pozic je vhodná jak pro začátečníky tak pro pokročilé praktikující.
INSTRUKTOR: Lucie
PONDĚLÍ, 19.00 – 20.15
 

DĚTSKÁ JÓGA  7-10 LET

 Praktikování jógy dětem přináší především radost z pohybu. Děti se nenásilnou a zábavnou formou naučí zacházet správně a ohleduplně se svým tělem a emocemi. Na lekcích plyneme s dětmi v přítomném okamžiku tady a teď. S radostí napodobujeme živé i neživé kolem nás. Jógou přirozeně podporujeme zdravý fyzický i mentální vývoj, učíme se ohleduplnosti k druhým, prohlubujeme soustředění a dýchání. Společně se protahujeme, povídáme si, hrajeme hry, řádíme, tvoříme, masírujeme se, učíme se odpočívat a relaxovat. Při relaxaci posloucháme léčivé nástroje a užíváme si vůni esenciálních olejíčků. Pojďte se mnou objevit kouzlo hravé jógy. Akreditovaný kurz dětské jógy jsem absolvovala u ČADJ .     
INSTRUKTOR: Katka
PONDĚLÍ, 16.30 – 17.30 & ÚTERÝ, 16.30 – 17.30
 

JÓGA PRO (VĚČNÉ) ZAČÁTEČNÍKY

Na začátku lekce se naladíme na svůj dech a dále jemnými plynulými pohyby rozhýbeme celé tělo. V dynamičtější části praxe rozproudíme energii v našich tělech několika pozdravy slunce, ze  kterých budeme plynule přecházet do jednotlivých jógových pozic a jejich variací přizpůsobených skupině. Hlavním cílem není dosažení dokonalých pozic, ale rozvoj vnímavosti k sobě a ke svému tělu. Na závěr spočineme v pozici šavásany, během které necháme doznít příznivé účinky celé praxe. Velmi se těším na naše společné chvíle strávené na jógamatce, které, pevně věřím, vnesou do vašeho života radost a lehkost.
INSTRUKTOR: Viktoria
ÚTERÝ, 18.00 – 19.15
 

JÓGA PRO HOLKY 10-15 LET

Období dospívání je spojeno se smrští nových pocitů, a to nejen ve vlastním těle, ale i v mysli. Tuto náročnou životní fázi navíc stěžují vnější vlivy, kterých v dnešní zrychlené době rozhodně není málo. Skrze lekce jógy dospívající dívky rozvíjí pozitivní schopnost akceptovat své tělo a s láskou vnímat jeho možnosti, jsou přirozenou cestou vedené k nalezení vnitřního klidu a sebe-vědomí. Dívky se mohou těšit na tématické lekce, které čerpají inspiraci z obrázkových karet Lucie Ernestové. Naučíme se základní jógové ásany, které později v kurzu propojíme do tanečních choreografií na jemnou hudbu. Příjemná atmosféra, tanec a protažení nám pomohou uvolňovat napětí. Závěrečné relaxace bude doprovázena vůní esenciálních olejů a bude probíhat za zvuků terapeutických nástrojů (tibetská mísa, zvonkohra koshi). 

 

INSTRUKTOR: Viktoria
STŘEDA, 16.30 – 17.30
 

VINYASA JÓGA

Mé lekce jsou plynulé na vlně dechu ve spojení s pohybem. Své si najdou jak Ti, kteří jsou jógou zatím nedotčení, či i Ti z Vás kteří už nějaké zkušenosti mají… Od počátečního zklidnění, uvolnění proplujeme jógovými ásanami, abychom se opět na konci lekce společně setkali v uvolnění a pozitivně, s úsměvem odcházeli do dalších dní:)
INSTRUKTOR: Milena
STŘEDA, 18.00 – 19.15

DĚTSKÁ JÓGA 3-6 LET

Během lekcí dětské jógy děti mezi sebou nesoutěží, je respektována jejich jedinečnost, díky tomu se rozvíjí jejich přirozená radost z pohybu, učí se vnímat své tělo a také být ohleduplnými k okolí. Lekce jógy pro předškolní děti probíhají formou hry, pomocí příběhu se snažím probudit dětskou zvídavost a mimoděk do něj zakomponovat jógové pozice. Ráda a téměř vždy do svých lekcí zapojuji i nějakou dětskou kreativitu (tzn. že si něco z příběhu i nalepíme, nakreslíme, složíme,…).
INSTRUKTOR: Katka
ČTVRTEK, 16.30 – 17.15
 

CVIČENÍ PRO ŽENY

Hodinka pohybu pro ženy všech tvarů:
Cvičíme s láskou k sobě a svému tělu ať je jakékoli. Klidné cviky pro každou z nás. Protažení, kalanetika, domácí cviky.
INSTRUKTOR: Miry
ČTVRTEK, 18.00 – 19.00
 

RANNÍ VINYASA JÓGA

Přijďte probudit svoje tělo a plout na vlně dechu. Během mé lekce projdeme úvodním zklidněním, pozdravy slunce a několika jógovými sekvencemi, kde se budeme soustředit na nenásilné budování síly a flexibility. Na závěr nás čeká příjemná a osvěžující relaxace. Ještě než se vrhneme do dalšího dne, vypněme na chvíli hlavu, protáhněme tělo a investujme hodinu času jenom sobě.
INSTRUKTOR: Milena
PÁTEK, 7.30 – 8.30