lekce

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ

Momentálně probíhají většina lekcí a kurzů za těchto podmínek:
– Rouška NENÍ nutná. Necháme ale na vás, zda budete mít potřebu jí nosit. Doporučujeme však praxi bez roušky, protože kvalitní dech je neoddělitelnou součástí jógové praxe.
– Šatny, sprchy a WC můžete používat.
– Na recepci a v sále bude k dispozici dezinfekce na ruce. Dále bude dezinfikován prostor a jógové podložky. Pro váš klid však doporučujeme nošení vlastní jógové podložky, pomůcek, dek apod.
– Při hezkém počasí bude možnost cvičení venku na terase.
– Prosím buďte ohleduplní k ostatním. Cítíte se nemocní, zůstaňte raději doma a dopřejte si odpočinek.

 

V našem rezervačním systému najdete aktuální rozvrh a ceník.
KLIKNĚTE ZDE:

VINYASA YOGA

Mé lekce jsou plynulé na vlně dechu ve spojení s pohybem. Své si najdou jak Ti, kteří jsou jógou zatím nedotčení, či i Ti z Vás kteří už nějaké zkušenosti mají… Od počátečního zklidnění, uvolnění proplujeme jógovými ásanami, abychom se opět na konci lekce společně setkali v uvolnění a pozitivně, s úsměvem odcházeli do dalších dní.
INSTRUKTOR: Veronika
KAŽDÉ LICHÉ PONDĚLÍ, 18.15 – 19.30 & KAŽDÝ PÁTEK, 7.45-8.45
 

MOVING MEDITATION – VINYASA YOGA IN ENGLISH

Jóga je pro mne trénink bytí sama sebou. Způsob, jak se naučit být teď a tady. Zaměříme se na dýchaní a uvědomění si svých pocitů a myšlenek během vinyasa flow. Jóga mi přinesla mnoho dobrého a tuto zkušenost bych ráda sdílela s lidmi v mém kurzu. Chci vás podporovat v tom, abyste sami v sobě hledali svou svobodu a štěstí. Pojďme si jógu společně užít.
Lekce je vedená v AJ, ale nemějte obavy, s lektorkou se domluvíte také česky.
INSTRUKTOR: Min Jee
KAŽDÉ SUDÉ PONDĚLÍ, 17.30 – 20.00 & KAŽDÉ LICHÉ ÚTERÝ, 17.30 – 20.00 (malý sál)
 
 

DĚTSKÁ JÓGA  7-11 LET

Děti jsou dar a naše budoucnost. Děti jsou učitelé lásky, přímočarosti, odpouštění a radosti z života.
S dětmi vždy musíte být v srdci, opravdoví a nemít žádná očekávání.
Jóga přináší dětem radost, pohyb, sebevědomí. Cvičením jógy získávají děti nejen pevnější a zdravější tělo, ale osvojí si i jeho správné držení. Dosáhnou lepší koordinace, rovnováhy a ladnějších pohybů. Jóga jim pomůže se lépe soustředit, vnímat své tělo, i snadněji zvládat stresové situace. Cvičení jógy také učí děti odpočívat – závěrečné relaxace. Kromě jiného jóga rozvíjí fantazii a představivost. Učí úctě k sobě a okolí. Pozitivně formuluje charakterové vlastnosti.
Mým základem je respektující přístup k dětem. Celá lekce je vedená dle aktuálního rozpoložení dětí.  Reaguji na podněty a potřeby dětí. Cvičení doplňuji povídáním o pocitech / tom jak se dnes cítíme, které každý den všichni prožíváme. Zamýšlíme se nad moudrostmi života (karty Lucie Ernestové). Na závěr hodiny se děti navzájem masírují. Při relaxaci děti hrají na hudební nástroje – tibetská mísa, koncovka, zvonkohry.  Děti se hrou na hudební nástroje učí zklidnění a procítění, jakým způsobem na hudební nástroj hrát, aby pociťovali hru jako příjemnou. Při hodinách cvičíme jednotlivé ásany, i celé sestavy, děti postupně skládají svoje vlastní sestavy. Učíme se správnému dechu. Hrajeme jógové hry. Pomocí jógové laboratoře se učíme správné provádění ásan – správné nastavení nohou a rukou = správné držení těla. Prožívání spolupráce děti zažívají při párové józe.
INSTRUKTOR: Jana
ÚTERÝ, 16.30 – 17.30
 

JÓGOVÁ TERAPIE PRO (VĚČNÉ) ZAČÁTEČNÍKY

Jógová terapie přirozeně vychází z jógy a užívá jejích technik. Lekce jsou pomalejší, inspirované vývojovou kineziologií, se zapojováním hlubokého stabilizačního systému, které vede k správnému držení těla, kvalitnějšímu dechu a hlubokému prožitku. Tím, že se mění „tělesné postoje“, mění se i vnitřní nastavení a to i v běžném životě. Jedná se tedy o vědomí pohyb se zapojením opor k napřímení páteře a propojením svalových řetězců. V hodinách se zaměřujeme na uvědomování si těla, a tím pomalu začínáme znovu vnímat jeho správné funkce a obnovovat přirozené pohybové vzorce. Forma každé pozice – ásany je spojená s obsahem a proto může být v těle nastartován sebe ozdravný proces. Inspirací je pro mě jógová terapie Jiřího Čumpelíka, Feldenkraisova metoda, Hatha jóga, Tajchi. Lekce jsou vhodné pro (věčné) začátečníky i středně pokročilé.
INSTRUKTOR: Jana
ÚTERÝ, 18.00 – 19.15
 

JÓGA PRO HOLKY 12-16 LET

Jóga má mnoho výhod. Učíme se jak se uvolnit, jak správně držet tělo a dýchat. Jednotlivé ásany a dechová cvičení mohou být inspirací pro každodenní život, který bývá právě u dospívajících často náročný a plný nových situací. Naučíme se techniky, které zlepšují koncentraci nebo cviky, které působí proti nervozitě a na zklidnění, což pomůže například před zkouškami. Pravidelné cvičení Jógy pro holky přináší vědomé vnímaní těla, které se právě v tomto věku mění. Tvoříme si sebevědomí a jistotu. Zároveň začneme také vnímat svojí mysl a emoce, které je potřeba zpracovat, abychom si netvořily bloky do budoucna. Jóga se cvičí vždy s láskou a respektem vůči sobě a ostatním a tento návyk nám ušetří spoustu starostí i v každodenním životě.
Lekce je mírná hatha jóga, která odpovídá vyvíjejícímu se tělu.
INSTRUKTOR: Anna
STŘEDA, 16.30 – 17.30
 

JÓGA PRO (VĚČNÉ) ZAČÁTEČNÍKY

Naučíme se základy jógy. K tomu patří nejen základní jógové pozice (ásany), ale i jak nastavit naší mysl. Jak se chovat k sobě laskavě. Jak se zklidnit. Dopřejeme si čas na to se zastavit, vnímat své tělo, pozorovat náš dech. Poté zase plujeme jemným flow do další pozice. Občas se uvolníme i pouhým tancem nebo zpěvem. Zkrátka děláme to, co naše tělo, mysl a duše v danou chvíli potřebuje.
INSTRUKTOR: Anna
STŘEDA, 18.00 – 19.15
 

DĚTSKÁ JÓGA  3-6 LET

Během lekcí dětské jógy děti mezi sebou nesoutěží, je respektována jejich jedinečnost, díky tomu se rozvíjí jejich přirozená radost z pohybu, učí se vnímat své tělo a také být ohleduplnými k okolí. Lekce jógy pro předškolní děti probíhají formou hry, pomocí příběhu se snažím probudit dětskou zvídavost a mimoděk do něj zakomponovat jógové pozice. Ráda a téměř vždy do svých lekcí zapojuji i nějakou dětskou kreativitu (tzn. že si něco z příběhu i nalepíme, nakreslíme, složíme,…).
INSTRUKTOR: Viktoria
ČTVRTEK, 16.00 – 16.45
 

VINYASA FLOW JÓGA

V lekci Vinyasa flow se setkáš s dynamičtějšími pozicemi jógy v plynutí s dechem. Spojením jedné fáze dechu a jedné pozice, je základní charakteristikou Vinyasy flow. V průběhu celé lekce je praktikována právě dechová technika – pránájáma, která tě onou lekcí provede. Cvičení dokonale rozvíjí flexibilitu a sílu celého těla. Velice účinně ozdravuje a očišťuje organismus a celé tělo tak zbavuje únavy, napětí a stresu. Lekce je vhodné pro jogíny, kteří mají s jógou základní zkušenosti ale pokud jsi úplný nováček, i pro Tebe má vinyasa modifikovanou verzi, každé z praktikovaných ásan. Přijď a vydej se s námi na cestu k sebepoznání. Tvůj dech i já Ti budeme nápomocni.
INSTRUKTOR: Zuzanka
ČTVRTEK, 17.30 – 18.45
 

VĚDOMÁ YIN JÓGA A TY

 Lekce je vhodná pro ženy i muže, pro věčné začátečníky ale i ty, co praktikují jógu pravidelně. Po mírné ohřátí těla se po zbytek lekce inspiruji relaxační Yin jógou ale i prvky restorativní jógy, která vychází z anglického slova RESTORE. Obnovit, ozdravit, či znovu nastolit rovnováhu to je to co RESTORE ve své podstatě znamená. Dosahujeme tak fyzické, mentální ale i emoční uvolnění. Cílem yin jógy  je posílení pojivových tkání a procvičení kloubů. V pozicích se obecně zůstává déle, u některých pozic to může klidně znamenat i 3 až 8 minut. Díky tomu dochází k protažení  a posílení vazivových tkání, které jsou hlouběji a hůře dosažitelné než viditelné povrchové svalstvo. I tento typ jógy provází dechové techniky – pránájáma.  V této hodině snažím se vytvořit takové prostředí, kdy je vlastně každý jedinec lektorem sám sobě. Budeš mít příležitost dotknout se svého vnitřního já, kdy kombinací jednotlivých ásan, dechového cvičení a krátkých meditací lépe nasloucháš svému vlastnímu tělu.  To vše tě dovede k možnosti propojit svou mysl, duši i tělo v jedno (v UNION), o čemž vlastně jóga pojednává. Nabízím zde mnoho, ale nerozdávám nic bez tvého přičinění, odhodlání a důvěry.  Záleží jen na tom, jako moc si ochoten/ochotna pracovat hlavně sám se sebou.  Mým cílem je být Ti průvodcem, onen celek pochopit, uchopit jej a začít ho pak použít především mimo jógovou podložku, ve Tvém každodenním životě. Těším se na Tebe.
INSTRUKTOR: Zuzanka
ČTVRTEK,19.00 – 20.15