lekce

V našem rezervačním systému najdete aktuální rozvrh a ceník.
KLIKNĚTE ZDE:

 

HATHA-FLOW JÓGA PRO RADOST

Pohyb by nám měl přinášet radost, a proto věřím, že každý, kdo chce, může najít svou praxi, která mu bude oporou a přinese lehkost a radost v
každodenním životě. Během lekce se spíše než k dosažení vizuálně dokonalých ásan zaměříme na správnost jejich provedení. Soustředíme se na rozvoj vnímavosti a přirozené inteligence svého těla. Závěrečná relaxace je vedena dle principů restorativni jógy pro ještě větší uvolnění a obnoveni mentální a fyzické energie. Lekce budou vždy přizpůsobené skupině.
INSTRUKTOR: Viktoria
PONDĚLÍ, 19.00 – 20.15
 

DĚTSKÁ JÓGA  7-11 LET

Děti jsou dar a naše budoucnost. Děti jsou učitelé lásky, přímočarosti, odpouštění a radosti z života.
S dětmi vždy musíte být v srdci, opravdoví a nemít žádná očekávání.  Jóga přináší dětem radost, pohyb, sebevědomí. Cvičením jógy získávají děti nejen pevnější a zdravější tělo, ale osvojí si i jeho správné držení. Dosáhnou lepší koordinace, rovnováhy a ladnějších pohybů. Jóga jim pomůže se lépe soustředit, vnímat své tělo, i snadněji zvládat stresové situace. Cvičení jógy také učí děti odpočívat – závěrečné relaxace. Kromě jiného jóga rozvíjí fantazii a představivost. Učí úctě k sobě a okolí. Pozitivně formuluje charakterové vlastnosti. Mým základem je respektující přístup k dětem. Celá lekce je vedená dle aktuálního rozpoložení dětí.  Reaguji na podněty a potřeby dětí. Cvičení doplňuji povídáním o pocitech / tom jak se dnes cítíme, které každý den všichni prožíváme. Zamýšlíme se nad moudrostmi života (karty Lucie Ernestové). Na závěr hodiny se děti navzájem masírují. Při relaxaci děti hrají na hudební nástroje – tibetská mísa, koncovka, zvonkohry.  Děti se hrou na hudební nástroje učí zklidnění a procítění, jakým způsobem na hudební nástroj hrát, aby pociťovali hru jako příjemnou. Při hodinách cvičíme jednotlivé ásany, i celé sestavy, děti postupně skládají svoje vlastní sestavy. Učíme se správnému dechu. Hrajeme jógové hry. Pomocí jógové laboratoře se učíme správné provádění ásan – správné nastavení nohou a rukou = správné držení těla. Prožívání spolupráce děti zažívají při párové józe.
INSTRUKTOR: Jana
ÚTERÝ, 16.30 – 17.30

 

JÓGA PRO (VĚČNÉ) ZAČÁTEČNÍKY

Naučíme se základy jógy. K tomu patří nejen základní jógové pozice (ásany), ale i jak nastavit naší mysl. Jak se chovat k sobě laskavě. Jak
se zklidnit. Dopřejeme si čas na to se zastavit, vnímat své tělo, pozorovat náš dech. Poté zase plujeme jemným flow do další pozice. Občas
se uvolníme i pouhým tancem nebo zpěvem. Zkrátka děláme to, co naše tělo, mysl a duše v danou chvíli potřebuje.
INSTRUKTOR: Anna
ÚTERÝ, 18.00 – 19.15

 

JÓGA PRO HOLKY 12-16 LET

Jóga má mnoho výhod. Učíme se jak se uvolnit, jak správně držet tělo a dýchat. Jednotlivé ásany a dechová cvičení mohou být inspirací pro každodenní život, který bývá právě u dospívajících často náročný a plný nových situací. Naučíme se techniky, které zlepšují koncentraci nebo cviky, které působí proti nervozitě a na zklidnění, což pomůže například před zkouškami. Pravidelné cvičení Jógy pro holky přináší vědomé vnímaní těla, které se právě v tomto věku mění. Tvoříme si sebevědomí a jistotu. Zároveň začneme také vnímat svojí mysl a emoce, které je potřeba zpracovat, abychom si netvořily bloky do budoucna. Jóga se cvičí vždy s láskou a respektem vůči sobě a ostatním a tento návyk nám ušetří spoustu starostí i v každodenním životě. Lekce je mírná hatha jóga, která odpovídá vyvíjejícímu se tělu. 
INSTRUKTOR: Jana
STŘEDA, 16.30 – 17.30
 

VINYASA JÓGA

Mé lekce jsou plynulé na vlně dechu ve spojení s pohybem. Své si najdou jak Ti, kteří jsou jógou zatím nedotčení, či i Ti z Vás kteří už nějaké zkušenosti mají… Od počátečního zklidnění, uvolnění proplujeme jógovými ásanami, abychom se opět na konci lekce společně setkali v uvolnění a pozitivně, s úsměvem odcházeli do dalších dní:)
INSTRUKTOR: Veronika
STŘEDA, 17.45 – 19.00

DĚTSKÁ JÓGA 3-6 LET

Během lekcí dětské jógy děti mezi sebou nesoutěží, je respektována jejich jedinečnost, díky tomu se rozvíjí jejich přirozená radost z pohybu, učí se vnímat své tělo a také být ohleduplnými k okolí. Lekce jógy pro předškolní děti probíhají formou hry, pomocí příběhu se snažím probudit dětskou zvídavost a mimoděk do něj zakomponovat jógové pozice. Ráda a téměř vždy do svých lekcí zapojuji i nějakou dětskou kreativitu (tzn. že si něco z příběhu i nalepíme, nakreslíme, složíme,…).
INSTRUKTOR: Viktoria
ČTVRTEK, 16.30 – 17.15
 

JEMNÁ JÓGA

Večerní lekce jemné jogy je zaměřená na protažení po celém dni, rozhýbání zad, uvolnění kloubů a v neposlední řadě na uvolnění mysli, ať už váš den byl jakkoliv náročný. Bude to právě ten čas pro vás a moment, kdy nic nemusíte…Sled ásan bude jemně plynout, tak abyste se po lekci cítili báječně a odcházeli s úsměvem domů.
INSTRUKTOR: Veronika
ČTVRTEK, 17.30 – 19.30
 

JÓGA PRO MAMINKY S BATOLATY (1-3 roky)

Formou hry motivujeme děti ke cvičení především napodobování zvířátek. Přidáme různé písničky a básničky a v druhé polovině lekce zbyde i prostor aby se protáhli maminky a když budou dětičky chtít zapojí se k nám.
INSTRUKTOR: Aneta
PÁTEK, 10.00 – 10.45