Anna Styblo

Jednoho dne jsem se rozhodla být šťastná, dala jsem výpověď, ukončila vztah a vyrazila do světa…na mých cestách mě inspirovali různí lidé k tomu, jak naslouchat hlasu své duše – potkala jsem se s jógou. Ne poprvé, ale doopravdy. Kouzlo jógy mě natolik zahltilo, že jsem se nastěhovala do České Republiky (narodila a vyrůstala jsem ve Vídni) a začala jsem společně s mojí mámou tvořit bonté. Neustále se skrze jógu učím reagovat na změny, vnímat nejen své tělo, ale i své emoce a myšlenky a hlavně žit s láskou vůči sobě a ostatním. A to je úkol na celý život. Jsem proto věčný student a to něco, co jsem se naučila, ráda předám dál. V poslední době mě baví najít klid v pohybu, spát v přírodě, tančit na punkrockovém koncertě, oceán a hory.
Vzdělání: Oneness Yoga School s Martinou Procházkovou; Jóga pro děti s handicepem (Yoga for the Special Child, The Sonia Sumar Method, Basic 1); Instruktor jógy pro děti a dospělé (Česká Asociace Dětské Jógy) a další workshopy.

V bonté yoga učím: JÓGA PRO (VĚČNÉ) ZAČÁTEČNÍKY
V dětským lesním klubu jsem: ZAKLADATELKA & ADMINISTRATIVA

Viktoria Eliášová

Pohyb je můj život. Fascinuje mě jeho schopnost uzdravovat tělo i duši, ať už se jedná o běh v lese, tanec nebo jógu, díky které jsem začala pohyb i okolní svět vnímat hloubějí. Jógu praktikuji více než sedm let a protože sama na sobě vnímám její pozitivní účinky, cítím potřebu tuto zkušenost předávat dál. Když jsem viděla své malé děti, jak s radostí napodobují mě během cvičení, začala jsem se více zajímat o to, jak jógu přizpůsobit právě jejich potřebám. Práci s dětmi miluji, líbí se mi jejich přirozenost, spontánnost a upřímnost.
Vzdělání: Metodika cvičení dětské jógy s předškoláky (ČADJ), Bakalářské studium na Pedagogické fakultě v Plzni

V bonté yoga učím: HATHA-FLOW JÓGA PRO RADOST
V dětským lesním klubu jsem: HLAVNÍ PRŮVODKYNĚ

Katka Vanišová

Jsem aktivní maminka od dvou dětí. Zajímám se celkově o zdravý život a všechno co k tomu přirozeně patří. Mám ráda jakýkoliv pohyb od procházek lesem, přes plavání až po jógu. Svou první lekci jógy jsem navštívila asi před osmnácti lety a hned po té jsem věděla, že mě jóga bude provázet po celý život. Čas strávený doma s dětmi mě inspiroval a postupně přivedl i k józe dětské.  Po absolvování kurzu u České asociace dětské jógy jsem začala vést lekce Hravé jógy, kterým se posledních 5 let věnuji. Pohyb v přírodě a hry s dětmi mě baví a inspiruje a proto i lesní školka.
Vzdělání: Instruktor jógy pro děti a dospělé (ČADJ), Jógové hry pro školáky (ČADJ)       
 
V bonté yoga učím: DĚTSKÁ JÓGA 3-6 LET
V dětským lesním klubu jsem: KOORDINÁTORKA &  PRŮVODKYNĚ

 

Jana Bourová

“Yoga is the journey of the self, through the self, to the self.” 
The Bhagavad Gita. Never forget.
Považuji učení jógy za součást své životní cesty, praktikuji ji již přes 20 let. Dětskou jógu učím s pokorou přes 7 let a jógu pro dospělé přes 3 roky. Moje hodiny jsou inspirované Hatha jógou, Jógovou terapií, Vinyasa flow a Taiji. Na svých lekcích nechávám prostor pro hravost a spíše než k dosažení dokonalých pozic, vyzývám studenty k vlastním objevům, rozvíjení vnímavosti a k důvěře v přirozenou inteligenci svého těla, které ví, která pozice a jak provedená je pro něj nejlepší. Zároveň ale ctím správné fungování fyzického těla. Zaměřuji se na obnovu jeho přirozeného zdravého pohybu a fungování. Věřím, že každý kdo chce, může najít svou praxi, která bude oporou v každodenním životě a více než úsilím, návratem k radosti, lehkosti a lásce. Jóga není jen čas strávený na jógamatce, ale každodenní život. Tuto filosofii předávám dětem i dospělým. Miluju život a vše co k němu patří…
Vzdělání: Instruktor dětské jógy (ČADJ), instruktor jógy. Deset let jsem studovala terapie pro dospělé, ale i pro děti (One Brain a další). Navštěvovala jsem semináře Montessori, Waldorfské, Respektovat a být respektován.

V bonté yoga učím: DĚTSKÁ JÓGA 7-11 LET, JÓGA PRO HOLKY 12-16 LET

Veronika Tumová

Jsem milovníkem Francie, dobrého jídla, pohybu a pobytu v  přírodě a ráda dýcham svěží vzduch na horách:-)a snažím se užívat pro někoho i obyčejné momenty, mít úsměv na tváři:) Moje cesta k joze vedla přes různé druhy sportů, kterým jsem se věnovala už od útlého věku. Od mala jsem byla dítě, které je neustále v pohybu a to mi v podstatě zůstalo dodnes. Sport je pro mě koníčkem číslo jedna, součást životního stylu, ať už jde o běh, cyklistiku, chůzi po horách, jízdu na koloběžce:-)…vše ale doplňuje joga. Ta mi ale mimo ty ostatní dává mnohem více. Věnuji se jí cca 16 let a neustále mám, co odhalovat a to nejen ze stránky fyzické, ale i duševní. A to, že ta cesta poznání vlastně nikdy nekončí, to je na joze to, co miluji.
 

V bonté yoga učím: VINYASA JÓGA

 

Aneta Nejedlá

S jógou jsem se poprvé setkala v roce 2017. Zpočátku to pro mě bylo jen fyzické cvičení, dobrá kompenzace k mé sedavé práci v kanceláři a protažení svalů po cvičení ve fitku, kde jsem strávila celkem dost času. Později jsem ale začala vyměňovat činky za jógové lekce a našla jsem i svou duchovní praxi mé jógové cesty. Vnímala jsem kolem sebe krásné maličkosti všedních dnů a učila jsem se být sama se sebou  a svou myslí. Milovala jsem si sednout na podložku, soustředit se na dech, meditovat a přijímat se taková jaká jsem. S těhotenstvím a obdobím po porodu si mé tělo jen potvrdilo, že potřebuje jemnější a vědomější přístup cvičení. V záplavě mateřských povinností jsem díky dechovým cvičení a jemné hatha flow józe hledala opět svůj vnitřní klid a sílu. Jóga mě naučila se zastavit, být více v pohodě a tak jak se říká nad věcí. Je to úžasná cesta sebepoznání a díky józe se učíme žít přítomný okamžik bez očekávání a s pokorou.
Vzdělání: Instruktorský kurz jógy Mystery Yoga Praha

V bonté yoga učím: RANNÍ VINYASA JÓGA, JÓGA PRO MAMINKY S BATOLATY

Barbora Semrádová

Jsem sestra dvou mladších sourozenců, o které jsem se vždy ráda starala a se vším pomáhala mojí mamce. To nejspíš předurčilo, že vše, co dělám, vede určitým způsobem k dětem. Pracovala jsem v obchodě s kreativními potřebami, kde jsem nakonec začala organizovat dětské oslavy. Studuji speciální pedagogiku a přes osobní asistenci jsem se ve výsledku dostala k hlídání dětí s postižením. Mám ráda španělštinu a její studium mě úplně pohltilo, takže hned jak to šlo, jela jsem jako au-pair do Španělska. A poté, co jsem objevila lekce jógy v Bonté, jsem se dozvěděla o otevření dětského lesního klubu. Práce zde je vlastně něco jako můj splněný sen. Péče o děti, příroda a pohyb spojený v jednu novou cestu, na kterou se moc těším.
 
 V dětským lesním klubu jsem: PRŮVODKYNĚ

 

Lucie Kikoťová

Mou životní láskou a vášní jsou květové esence, aromaterapie a chromoterapie – terapie barvami (systém Aura-Soma). S jejich pomocí doprovázím klienty při harmonizaci nejrůznějších potíží a společně se při konzultaci díváme pod povrch skrytých příčin a souvislostí – to vše s využitím intuitivního vhledu, kartiček esencí a diagnostiky pomocí vůní. Hledáme a nacházíme tu nejjemnější a zároveň nejefektivnější cestu k harmonizaci (více o mně na www.vunezivota.cz). Při práci s tělem i myslí používám a nabízím také techniky Access ConsciousnessⓇ – především hlubokou relaxaci za pomocí tzv. Access Bars Ⓡ – 32 přístupových bodů na hlavě a dále Access Energetic FaceliftⓇ a  Access tělesných procesyⓇ. Tyto nástroje dokáží velmi efektivně uvolnit stres, limitující staré zátěže a traumata, které jsme tzv. uzamkli ve svých tělech a které se pak následně projevili ve formě vrásek v oblasti obličeje/dekoltu, celkového napětí v těle, případně dalších zdravotních disharmonií.

V bonté yoga se můžete objednat na hodinové sezení v ceně 1200 CZK, případně se zúčastnit
mezinárodně certifikovaného kurzu Access BarsⓇ, který jsme pro vás
připravili.