Anna Styblo

Jednoho dne jsem se rozhodla být šťastná, dala jsem výpověď, ukončila vztah a vyrazila do světa…na mých cestách mě inspirovali různí lidé k tomu, jak naslouchat hlasu své duše – potkala jsem se s jógou. Ne poprvé, ale doopravdy. Kouzlo jógy mě natolik zahltilo, že jsem se nastěhovala do České Republiky (narodila a vyrůstala jsem ve Vídni) a začala jsem společně s mojí mámou tvořit bonté. Neustále se skrze jógu učím reagovat na změny, vnímat nejen své tělo, ale i své emoce a myšlenky a hlavně žit s láskou vůči sobě a ostatním. A to je úkol na celý život. Jsem proto věčný student a to něco, co jsem se naučila, ráda předám dál. V poslední době mě baví najít klid v pohybu, spát v přírodě, tančit na punkrockovém koncertě, oceán a hory.
Vzdělání: Oneness Yoga School s Martinou Procházkovou; Jóga pro děti s handicepem (Yoga for the Special Child, The Sonia Sumar Method, Basic 1); Instruktor jógy pro děti a dospělé (Česká Asociace Dětské Jógy) a další workshopy.

V bonté učím: JÓGA PRO (VĚČNÉ) ZAČÁTEČNÍKY, JÓGA PRO HOLKY 12-16 LET
V dětským lesním klubu jsem: KOORDINÁTORKA

Jana Bourová

“Yoga is the journey of the self, through the self, to the self.” 
The Bhagavad Gita. Never forget.
Považuji učení jógy za součást své životní cesty, praktikuji ji již přes 20 let. Dětskou jógu učím s pokorou přes 7 let a jógu pro dospělé přes 3 roky. Moje hodiny jsou inspirované Hatha jógou, Jógovou terapií, Vinyasa flow a Taiji. Na svých lekcích nechávám prostor pro hravost a spíše než k dosažení dokonalých pozic, vyzývám studenty k vlastním objevům, rozvíjení vnímavosti a k důvěře v přirozenou inteligenci svého těla, které ví, která pozice a jak provedená je pro něj nejlepší. Zároveň ale ctím správné fungování fyzického těla. Zaměřuji se na obnovu jeho přirozeného zdravého pohybu a fungování. Věřím, že každý kdo chce, může najít svou praxi, která bude oporou v každodenním životě a více než úsilím, návratem k radosti, lehkosti a lásce. Jóga není jen čas strávený na jógamatce, ale každodenní život. Tuto filosofii předávám dětem i dospělým. Miluju život a vše co k němu patří…
Vzdělání: Instruktor dětské jógy (ČADJ), instruktor jógy. Deset let jsem studovala terapie pro dospělé, ale i pro děti (One Brain a další). Navštěvovala jsem semináře Montessori, Waldorfské, Respektovat a být respektován.

V bonté učím: DĚTSKÁ JÓGA 7-11 LET, JÓGOVÁ TERAPIE PRO (VĚČNÉ) ZAČÁTEČNÍKY
V dětským lesním klubu jsem: HLAVNÍ PRŮVODKYNĚ

Viktoria Eliášová

Pohyb je můj život. Fascinuje mě jeho schopnost uzdravovat tělo i duši, ať už se jedná o běh v lese, tanec nebo jógu, díky které jsem začala pohyb i okolní svět vnímat hloubějí. Jógu praktikuji více než sedm let a protože sama na sobě vnímám její pozitivní účinky, cítím potřebu tuto zkušenost předávat dál. Když jsem viděla své malé děti, jak s radostí napodobují mě během cvičení, začala jsem se více zajímat o to, jak jógu přizpůsobit právě jejich potřebám. Práci s dětmi miluji, líbí se mi jejich přirozenost, spontánnost a upřímnost.
Vzdělání: Metodika cvičení dětské jógy s předškoláky (ČADJ), Bakalářské studium na Pedagogické fakultě v Plzni

V bonté yoga učím: DĚTSKÁ JÓGA 3-6 LET
V dětským lesním klubu jsem: PRŮVODKYNĚ

Min Jee Yun

Jóga je pro mne trénink bytí sama sebou. Způsob, jak se naučit být teď a tady. Zaměříme se na dýchaní a uvědomění si svých pocitů a myšlenek během vinyasa flow. Jóga mi přinesla mnoho dobrého a tuto zkušenost bych ráda sdílela s lidmi v mém kurzu. Chci vás podporovat v tom, abyste sami v sobě hledali svou svobodu a štěstí. Pojďme si jógu společně užít. Jsem mezinárodně certifikovaným instruktorem jógy (RYT 500). Výcvik jsem absolvovala v Jižní Koreji v roce 2010, učila jsem se Babtiste power vinyasa jógu od certifikovaného instruktora Babtiste jógy Michaela Egana. Můj kurz bude v angličtině, ale nemějte obavy, domluvíme se také česky.
 

V bonté učím: MOVING MEDITATION – VINYASA YOGA IN ENGLISH

 

Zuzanka Nováková

K józe oklikou, z druhé strany světa …
Jsem rodačkou z malebné vesničky Mořina. Ve středočeském kraji jsem vyrůstala se vším, co k tomu patří. Prožila zde první velké lásky, ale i zklamání, odstartovala úspěšnou kariéru, hrála golf a vedla si celkem fajn život. To vše v obklopení rodiny a přátel. Žila jsem normální konvenční život jako celá řada z nás a o józe tehdy neměla ani páru. Alespoň tehdy jsem si myslela, že mám v životě vše, co nabízí. Vnitřní volaní však bylo silnější… Poslední den roku 2011, jsem přesně v čase silvestrovských příprav dorazila na Ruzyň a vydala se za oceán. Tehdy jsem ani za mák netušila, že to bylo doposud nejlepší rozhodnutí mého života. „Odstartovala jsem tak téměř osmiletou cestu k sebepoznávání“. Následující den jsem přistála v australské Melbourne, která se stala novým domovem. Po několika letech mě tato nádherná země poctila a přijala za svou. I já se tak stala její hrdou občankou. Je to můj druhý domov, ze kterého jsem poznávala okolní svět, přilehlé ostrovy střední a východní Asie, ale hlavně… sebe samu. Zdravý životní styl u protinožců mě přivedl, mimo jiné, i k józe. Měla jsem štěstí praktikovat a učit se od těch nejlepších lektorů onoho světa. Začala jsem rozumět i tomu, jak moc člověk může používat ono učení, hlavně mimo podložku, a to v našem běžném životě. Jóga mě také přivedla na thajský ostrov Koh-Samui, kde jsem skoro rok žila, a stala se i mezinárodně certifikovanou instruktorkou. Dnes vím, že jóga ze mě udělala lepšího člověka. Naučila mě žít v přítomnosti, být milující, uctivou a ohleduplnou osobou nejen k ostatním, ale především sama k sobě. Tím vším je pro mě jóga. „Toto poznaní a šíření jógové filozofie se tak stalo mým životním P O S L Á N í M.
Spirituální vzdělání: Mezinárodní Instruktor jógy Koh-Samui Thailand VIKASA – Vinyasa flow RYS 200. Meditation and Dhamma kurz – Dipabhavan Meditation Centrum Thailand. Osobně praktikuji jógu osm let. Spolupracovala jsem s institutem The Special needs of SAMUI – práce s dětmi s dětskou mozkovou obrnu a autismem. Účast na přednáškách s tématy: Sebeláska, Nech odejít, Odpusť, Vlídnost k sobě a ostatním, Mindfulness.

V bonté učím: JÓGA A TY, VINYASA FLOW YOGA. Nabízím rovněž i soukromé lekce pro jednotlivce, rodinu, skupinu přátel či partnerské páry. Ozvi se pro další informace.

Veronika Tumová

Jsem milovníkem Francie, dobrého jídla, pohybu a pobytu v  přírodě a ráda dýcham svěží vzduch na horách:-)a snažím se užívat pro někoho i obyčejné momenty, mít úsměv na tváři:)
Moje cesta k joze vedla přes různé druhy sportů, kterým jsem se věnovala už od útlého věku. Od mala jsem byla dítě, které je neustále v pohybu a to mi v podstatě zůstalo dodnes. Sport je pro mě koníčkem číslo jedna, součást životního stylu, ať už jde o běh, cyklistiku, chůzi po horách, jízdu na koloběžce:-)…vše ale doplňuje joga. Ta mi ale mimo ty ostatní dává mnohem více. Věnuji se jí cca 16 let a neustále mám, co odhalovat a to nejen ze stránky fyzické, ale i duševní. A to, že ta cesta poznání vlastně nikdy nekončí, to je na joze to, co miluji.

V bonté učím: VINYASA YOGA

Dana Marečková

Jsem fyzioterapeutka, homeopatka, lektorka, fotografka, čtenářka dobrých knih, cestovatelka a taky máma dvou úžasných synů, mám skvělého muže a hlavně jsem…žena. Chci Vám předávat vědomosti, postřehy a laskavé doteky při baby masážích a cvičení s miminky. Zároveň otevírám prostor pro individuální fyzioterapii i skupinová rehabilitační cvičení….
Vzdělání: SZŠ Kladno obor rehabilit.pracovník, Atestace v oboru léčebná tělesná výchova, Vojtova reflexní lokomoce, studium homeopatie u p.Evy Nebeské, McKenzie institut, Spirální stabilizace a mobilizace – SM systém dle dr. Smíška, Dětská noha – fyzioterapie a podologie, Kineziotaping, Pilates, kurzy aromaterapie (Institut aromaterapie), Baby masáže I-III(Jana Hašplová) a mnohé další.

V bonté učím: WORKSHOPY PRO ZDRAVÉ MAMINKY, MIMINKA A DĚTI (Babymasáže, cvičení s miminky, aromaterapie, homopatie…)

Monika Černá

Pracuji jako psychoterapeutka a speciální pedagožka v poradně pro děti. Můj život je úzce spjatý se životem v přírodě, miluju les a vodu, zvířata, hory a bylinky, muziku. Celý život se zabývám arteterapií a muzikoterapií, posledních deset let šamanským cestováním. Ráda čtu, zpívám a věnuji se ručním pracím, objevuji nové a miluji dobrý humor. Více než patnáct let vedu kurzy pro děti, posledních deset let ženské kruhy a kreativní terapeutický tanec. 

V bonté učím: WORKSHOPY PRO ŽENY

 

Lucie Kikoťová

Mou životní láskou a vášní jsou květové esence (Bachovy esence, Australské esence, Araretama) a esenciální oleje doTerra. S jejich pomocí doprovázím klienty při harmonizaci nejrůznějších potíží (oslabená imunita, vztahové problémy, chronická únava, hledání životního směru apod.). Společně vybíráme nejvhodnější esence a olejíčky na daná témata a zároveň se díváme pod povrch skrytých příčin a souvislosti, to vše s využitím intuitivního vhledu, kartiček esencí a diagnostiky pomocí vůní. Hledáme a nacházíme tu nejjemnější a zároveň nejefektivnější cestu k harmonizaci. Ukončené mezinárodní certifikované vzdělání v těchto oborech: Aura-Soma Level I-III, Bachovy květové esence Level I-II, Australské květové esence Level I-III, Integrovaná energetická terapie Level I-III, Chakra Balance System – Vicki Engeham. Pravidelné vzdělávání v oblasti aromaterapie (workshopy,semináře, konference) pořádané firmou doTerra, doTerra University a Českou aromaterapeutickou společností.

V bonté se můžete objednat na individuální konzultaci. Cena za 60minutové sezení je 800,- CZK (lahvičku s namíchanými květovými esencemi si odnášíte zdarma jako dárek).