Anna Styblo

Jednoho dne jsem se rozhodla být šťastná, dala jsem výpověď, ukončila vztah a vyrazila do světa…na mých cestách mě inspirovali různí lidé k tomu, jak naslouchat hlasu své duše – potkala jsem se s jógou. Ne poprvé, ale doopravdy. Kouzlo jógy mě natolik zahltilo, že jsem se nastěhovala do České Republiky (narodila jsem se a vyrůstala ve Vídni) a začala jsem společně s mojí mámou tvořit bonté. Neustále se skrze jógu učím reagovat na změny, vnímat nejen své tělo, ale i své emoce a myšlenky a hlavně žít s láskou vůči sobě a ostatním. A to je úkol na celý život. Jsem proto věčný student a to něco, co jsem se naučila, ráda předám dál. V poslední době mě baví najít klid v pohybu, spát v přírodě, windsurf, běh, oceán a hory.
Vzdělání: Oneness Yoga School s Martinou Procházkovou; Jóga pro děti s handicepem (Yoga for the Special Child, The Sonia Sumar Method, Basic 1); Instruktor jógy pro děti a dospělé (Česká Asociace Dětské Jógy) a další jógové workshopy, Kurz začínajícího průvodce v lesních školkách (ALMŠ)

V bonté yoga učím: momentálně na mateřské…
V dětským lesním klubu jsem: ZAKLADATELKA & ADMINISTRATIVA

Viktoria Eliášová

Pohyb je můj život. Fascinuje mě jeho schopnost uzdravovat tělo i duši, ať už se jedná o běh v lese, tanec nebo jógu, díky které jsem začala pohyb i okolní svět vnímat hloubějí. Jógu praktikuji více než sedm let a protože sama na sobě vnímám její pozitivní účinky, cítím potřebu tuto zkušenost předávat dál. Když jsem viděla své malé děti, jak s radostí napodobují mě během cvičení, začala jsem se více zajímat o to, jak jógu přizpůsobit právě jejich potřebám. Práci s dětmi miluji, líbí se mi jejich přirozenost, spontánnost a upřímnost.
Vzdělání: Metodika cvičení dětské jógy s předškoláky (ČADJ), Bakalářské studium na Pedagogické fakultě v Plzni, aktuálně Studium předškolní pedagogiky 

V bonté yoga učím: JÓGA PRO (VĚČNÉ) ZAČÁTEČNÍKY, JÓGA PRO HOLKY 10-15 LET
V dětským lesním klubu jsem: KOORDINÁTORKA

Katka Vanišová

Jsem aktivní maminka od dvou dětí. Zajímám se celkově o zdravý život a všechno co k tomu přirozeně patří. Mám ráda jakýkoliv pohyb od procházek lesem, přes plavání až po jógu. Svou první lekci jógy jsem navštívila asi před osmnácti lety a hned po té jsem věděla, že mě jóga bude provázet po celý život. Čas strávený doma s dětmi mě inspiroval a postupně přivedl i k józe dětské.  Po absolvování kurzu u České asociace dětské jógy jsem začala vést lekce Hravé jógy, kterým se posledních 5 let věnuji. Pohyb v přírodě a hry s dětmi mě baví a inspiruje a proto i lesní školka.
Vzdělání: Instruktor jógy pro děti a dospělé (ČADJ), Jógové hry pro školáky (ČADJ), Kurz začínajícího průvodce v lesních školkách (ALMŠ), aktuálně Studium předškolní pedagogiky       
 
V bonté yoga učím: DĚTSKÁ JÓGA 3-6 LET, DĚTSKÁ JÓGA 7-10 LET
V dětským lesním klubu jsem: HLAVNÍ PRŮVODKYNĚ

 

Milena Vondrášová

Nejdříve jsem začala s jógou jako formou cvičení ale velmi rychle se stala součástí mého života. Díky józe jsem se naučila naslouchat svému tělu a všímat si věcí kolem a uvnitř. Jóga je zároveň mou nejlepší kamarádkou, na kterou se mohu kdykoliv obrátit ať už skrze cvičení nebo v rámci zklidnění mysli a zastavení se a je mi vždy oporou. Jóga je pro mě o celoživotním vzdělávání a posouvání se a baví mě, jak mi neustále něco nového ukazuje, odkrývá a lehce pobízí k neustrnutí. Nejvíce se věnuji stylu hatha a vinyasa ale ráda i zpomalím tempo a protáhnu tělo prvky yin jogy.
 

V bonté yoga učím: VINYASA JÓGA, RANNÍ VINYASA JÓGA

Aneta Nejedlá

S jógou jsem se poprvé setkala v roce 2017. Zpočátku to pro mě bylo jen fyzické cvičení, dobrá kompenzace k mé sedavé práci v kanceláři a protažení svalů po cvičení ve fitku, kde jsem strávila celkem dost času. Později jsem ale začala vyměňovat činky za jógové lekce a našla jsem i svou duchovní praxi mé jógové cesty. Vnímala jsem kolem sebe krásné maličkosti všedních dnů a učila jsem se být sama se sebou  a svou myslí. Milovala jsem si sednout na podložku, soustředit se na dech, meditovat a přijímat se taková jaká jsem. S těhotenstvím a obdobím po porodu si mé tělo jen potvrdilo, že potřebuje jemnější a vědomější přístup cvičení. V záplavě mateřských povinností jsem díky dechovým cvičení a jemné hatha flow józe hledala opět svůj vnitřní klid a sílu. Jóga mě naučila se zastavit, být více v pohodě a tak jak se říká nad věcí. Je to úžasná cesta sebepoznání a díky józe se učíme žít přítomný okamžik bez očekávání a s pokorou.
Vzdělání: Instruktorský kurz jógy Mystery Yoga Praha

V bonté yoga učím: JÓGA PRO MAMINKY S BATOLATY 1-3 ROKY

Lucie Nováková

Jóga si mě našla zhruba před 8 lety, kdy jsem procházela náročným životním obdobím. Potřebovala jsem vypnout hlavu a najít klid. Někdo se prý zamiluje do jógy na ”první pohled”, u mě to trvalo dlouhé měsíce. Zpočátku, asi jako u většiny, šlo především o fyzické cvičení. V průběhu dalších let přišlo spoustu AHA a WOW momentů, kdy jsem jógu začala vnímat jinak. Vedle pružnějšího těla, ve kterém jsem se najednou cítila lépe, jsem začala víc vnímat sebe a pracovat se svými náladami. Začalo se mi dařit přenést klid z podložky i do běžného života. Naučila jsem se zastavit a ocenit to, co v životě mám. A v neposlední řadě mě jóga přiměla přemýšlet o tom, jak chci trávit svůj čas a do čeho chci vkládat svoji energii. Po narozeního mého třetího syna jsem došla k tomu, že jóga je opravdu to, čemu se chci naplno věnovat a že chci kouzlo jógy a pocity, které u praktikování prožívám, předávat dál. 
Vzdělání: Kurz instruktora jógy s akreditací 200 hodin MŠMT

V bonté yoga účím: HATHA-FLOW JÓGA

Miry Kůsová

Mirka zvaná Miry. Blázen do tvoření, umění, malby a cestovaní (když se zadaří). Milovnice salka, svých dvou dětí, 17 Luky a 14 Reny a samozřejmě partnera Petra. A nesmím zapomenout na ty dvě, entlebuchšku Ginu a voříška Lucinku, jó a Kevin, náš mini králík. Já, věčná bojovnice mezi jídlem a touhou mít postavu modelky, co se rozhodla už nebojovat. Chci jíst když mám chuť, cvičit když mám chuť a jsem rozhodnutá bojkotovat dnešní světem nastavený ideál ženy. Ale kdybych se náhodou modelkou omylem stala, bránit se nebudu. Trenérka s láskou k umění, tvoření a jídlu
 

V bonté yoga učím: CVIČENÍ PRO ŽENY

 

Barbora Semrádová

Jsem sestra dvou mladších sourozenců, o které jsem se vždy ráda starala a se vším pomáhala mojí mamce. To nejspíš předurčilo, že vše, co dělám, vede určitým způsobem k dětem. Pracovala jsem v obchodě s kreativními potřebami, kde jsem nakonec začala organizovat dětské oslavy. Studuji speciální pedagogiku a přes osobní asistenci jsem se ve výsledku dostala k hlídání dětí s postižením. Mám ráda španělštinu a její studium mě úplně pohltilo, takže hned jak to šlo, jela jsem jako au-pair do Španělska. A poté, co jsem objevila lekce jógy v Bonté, jsem se dozvěděla o otevření dětského lesního klubu. Práce zde je vlastně něco jako můj splněný sen. Péče o děti, příroda a pohyb spojený v jednu novou cestu, na kterou se moc těším.
Vzdělání: Studium speciální pedagogiky (Univerzita Karlová), Kurz začínajícího průvodce v lesních školkách (ALMŠ), různé semináře a workshopy od ALMŠ
 
 V dětským lesním klubu jsem: PRŮVODKYNĚ

Johana Lišková

Už v dětství jsem se hodně starala o mé dvě mladší sestry (o 10 a 15 let). Prošla jsem Základní waldorfskou školou v Jinonicích. Následně jsem pokračovala na lyceum stejného typu v Praze-Opatov. Díky studiu na Waldorfské škole jsem se dostala do užšího kontaktu s výtvarnou tvorbou, což mi umožnilo rozvíjet kreativitu. Měla jsem možnost vyzkoušet si práci například se dřevem, kamenem, kovem. Šití a pletení bylo pevnou součástí výuky stejně jako hra na flétnu a každoroční hraní divadla. Po vystudování vysoké školy jsem cestovala rok a půl po světě a poznávala jiné kultury i sebe. Po návratu do vlasti jsem stejně jako před mým odletem pracovala s dětmi. Miluji cestování, přírodu, hory, moře, jezera a sdílení radosti s mými blízkými. Při každém volnu se snažím být v horách, s knihou, s přáteli nebo si vyrazím zatancovat. Tady v lesním klubu jsem našla dohromady práci a čas s dětmi, tvoření i les (přírodu), což je ideální kombinace všeho, co mě baví.
Vzdělání: Studium na pedagogické fakultě, Kurz začínajícího průvodce v lesních školkách (ALMŠ)

 
 V dětským lesním klubu jsem: PRŮVODKYNĚ

 

Marie Češpivová

S jógou jsem se setkala jako náctiletá a postupně ji více a více objevuji. Přijde mi, že cesta lásky je svým způsobem úzká a tak se jóga postupně stává mojí každodenní “polévkou pro tělo i duši”.Také ráda zahradničím, pobýváma a sportuji v přírodě, kreslím.. miluji pestrost, kreativitu a svobodu. Mým velikým přáním je, aby ti nejmladší z nás, lidí, si mohli hrát a růst v radosti, svobodě, v bezpečí a lásce. A proto také studium předškolní pedagogiky a práce v dětském lesním klubu. Zajímám se o lesní a waldorfskou pedagogiku, oslovují mě principy Marie Montessori.
Vzdělání: Studium předškolní pedagogiky (Univerzita Karlová), Přírodní pedagogika (ALMŠ), různé semináře a workshopy od ALMŠ
 
 V dětským lesním klubu jsem: PRŮVODKYNĚ