Anna Styblo

Jednoho dne jsem se rozhodla být šťastná, dala jsem výpověď, ukončila vztah a vyrazila do světa…na mých cestách mě inspirovali různí lidé k tomu, jak naslouchat hlasu své duše – potkala jsem se s jógou. Ne poprvé, ale doopravdy. Kouzlo jógy mě natolik zahltilo, že jsem se nastěhovala do České Republiky (narodila a vyrůstala jsem ve Vídni) a začala jsem společně s mojí mámou tvořit bonté. Neustále se skrze jógu učím reagovat na změny, vnímat nejen své tělo, ale i své emoce a myšlenky a hlavně žit s láskou vůči sobě a ostatním. A to je úkol na celý život. Jsem proto věčný student a to něco, co jsem se naučila, ráda předám dál. V poslední době mě baví najít klid v pohybu, spát v přírodě, tančit na punkrockovém koncertě, oceán a hory.
Vzdělání: Oneness Yoga School s Martinou Procházkovou; Jóga pro děti s handicepem (Yoga for the Special Child, The Sonia Sumar Method, Basic 1); Instruktor jógy pro děti a dospělé (Česká Asociace Dětské Jógy) a další workshopy.

V bonté učím: JÓGA PRO (VĚČNÉ) ZAČÁTEČNÍKY
V dětským lesním klubu jsem: KOORDINÁTORKA

Jana Bourová

“Yoga is the journey of the self, through the self, to the self.” 
The Bhagavad Gita. Never forget.
Považuji učení jógy za součást své životní cesty, praktikuji ji již přes 20 let. Dětskou jógu učím s pokorou přes 7 let a jógu pro dospělé přes 3 roky. Moje hodiny jsou inspirované Hatha jógou, Jógovou terapií, Vinyasa flow a Taiji. Na svých lekcích nechávám prostor pro hravost a spíše než k dosažení dokonalých pozic, vyzývám studenty k vlastním objevům, rozvíjení vnímavosti a k důvěře v přirozenou inteligenci svého těla, které ví, která pozice a jak provedená je pro něj nejlepší. Zároveň ale ctím správné fungování fyzického těla. Zaměřuji se na obnovu jeho přirozeného zdravého pohybu a fungování. Věřím, že každý kdo chce, může najít svou praxi, která bude oporou v každodenním životě a více než úsilím, návratem k radosti, lehkosti a lásce. Jóga není jen čas strávený na jógamatce, ale každodenní život. Tuto filosofii předávám dětem i dospělým. Miluju život a vše co k němu patří…
Vzdělání: Instruktor dětské jógy (ČADJ), instruktor jógy. Deset let jsem studovala terapie pro dospělé, ale i pro děti (One Brain a další). Navštěvovala jsem semináře Montessori, Waldorfské, Respektovat a být respektován.

V bonté učím: DĚTSKÁ JÓGA 7-11 LET, JÓGA PRO HOLKY 12-16 LET, JÓGOVÁ TERAPIE PRO (VĚČNÉ) ZAČÁTEČNÍKY
V dětským lesním klubu jsem: HLAVNÍ PRŮVODKYNĚ

Viktoria Eliášová

Pohyb je můj život. Fascinuje mě jeho schopnost uzdravovat tělo i duši, ať už se jedná o běh v lese, tanec nebo jógu, díky které jsem začala pohyb i okolní svět vnímat hloubějí. Jógu praktikuji více než sedm let a protože sama na sobě vnímám její pozitivní účinky, cítím potřebu tuto zkušenost předávat dál. Když jsem viděla své malé děti, jak s radostí napodobují mě během cvičení, začala jsem se více zajímat o to, jak jógu přizpůsobit právě jejich potřebám. Práci s dětmi miluji, líbí se mi jejich přirozenost, spontánnost a upřímnost.
Vzdělání: Metodika cvičení dětské jógy s předškoláky (ČADJ), Bakalářské studium na Pedagogické fakultě v Plzni

V bonté yoga učím: DĚTSKÁ JÓGA 3-6 LET, JÓGA PRO RADOST
V dětským lesním klubu jsem: PRŮVODKYNĚ

Zuzanka Nováková

K józe oklikou, z druhé strany světa …
Jsem rodačkou z malebné vesničky Mořina. Ve středočeském kraji jsem vyrůstala se vším, co k tomu patří. Prožila zde první velké lásky, ale i zklamání, odstartovala úspěšnou kariéru, hrála golf a vedla si celkem fajn život. To vše v obklopení rodiny a přátel. Žila jsem normální konvenční život jako celá řada z nás a o józe tehdy neměla ani páru. Alespoň tehdy jsem si myslela, že mám v životě vše, co nabízí. Vnitřní volaní však bylo silnější… Poslední den roku 2011, jsem přesně v čase silvestrovských příprav dorazila na Ruzyň a vydala se za oceán. Tehdy jsem ani za mák netušila, že to bylo doposud nejlepší rozhodnutí mého života. „Odstartovala jsem tak téměř osmiletou cestu k sebepoznávání“. Následující den jsem přistála v australské Melbourne, která se stala novým domovem. Po několika letech mě tato nádherná země poctila a přijala za svou. I já se tak stala její hrdou občankou. Je to můj druhý domov, ze kterého jsem poznávala okolní svět, přilehlé ostrovy střední a východní Asie, ale hlavně… sebe samu. Zdravý životní styl u protinožců mě přivedl, mimo jiné, i k józe. Měla jsem štěstí praktikovat a učit se od těch nejlepších lektorů onoho světa. Začala jsem rozumět i tomu, jak moc člověk může používat ono učení, hlavně mimo podložku, a to v našem běžném životě. Jóga mě také přivedla na thajský ostrov Koh-Samui, kde jsem skoro rok žila, a stala se i mezinárodně certifikovanou instruktorkou. Dnes vím, že jóga ze mě udělala lepšího člověka. Naučila mě žít v přítomnosti, být milující, uctivou a ohleduplnou osobou nejen k ostatním, ale především sama k sobě. Tím vším je pro mě jóga. „Toto poznaní a šíření jógové filozofie se tak stalo mým životním P O S L Á N í M.
Spirituální vzdělání: Mezinárodně certifikovaný instruktor jógy – RYS 200 hodin Yoga Alliance se zaměřením na VINYASA FLOW (Koh-Samui Thailand – Vikasa) a 150 hodin škola Yoga4yogi se zaměřením na HATHA JÓGA. Dále pak Meditation and Dhamma kurz – Dipabhavan Meditation Centrum Thailand. Spolupracovala jsem s institutem The Special Needs School of KOH SAMUI Thiland – Jógová terapie s dětmi s dětskou mozkovou obrnu a autismem. Účast na přednáškách s tématy: Sebeláska, Nech odejít, Odpusť, Vlídnost k sobě a ostatním, Mindfulness v Australské Melbourne.

V bonté učím: JEMNÁ YIN JÓGA, VĚDOMÁ VINYASA FLOW YOGA. Nabízím rovněž i soukromé lekce pro jednotlivce, rodinu, skupinu přátel či partnerské páry. Ozvi se pro další informace.

Renáta Jamborová Novákova

Jmenuji se Renáta o jógu se zajímám od svého dospívání. Během cesty jsem poznala spoustu učitelů a každý mi mnoho předal. Jsem maminkou 5ti dětí a i ty mi jsou velkými mistři, kteří mě vedou k laskavosti, ne vždy se mi to daří. Učím hatha jógu, power jógu, vinyasa jógu, gravid jógu, kde připravují i maminky na návrat po porodu. Je mi 44.let a jsem šťastně vdaná. Dálkové studuji psychologii, kterou propojují do lekcí jógy, velmi mě zajímají a baví relaxační a meditační techniky. Velikou školou za sebepoznáním mi byl pobyt v Indii v Ramana ashramu na hoře Arunachale.
 

V bonté učím: LÉČIVÁ VINYASA JÓGA & MEDITACE, HATHA JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA & STŘED TĚLA

 

Barbora Semrádová

Jsem sestra dvou mladších sourozenců, o které jsem se vždy ráda starala a se vším pomáhala mojí mamce. To nejspíš předurčilo, že vše, co dělám, vede určitým způsobem k dětem. Pracovala jsem v obchodě s kreativními potřebami, kde jsem nakonec začala organizovat dětské oslavy. Studuji speciální pedagogiku a přes osobní asistenci jsem se ve výsledku dostala k hlídání dětí s postižením. Mám ráda španělštinu a její studium mě úplně pohltilo, takže hned jak to šlo, jela jsem jako au-pair do Španělska. A poté, co jsem objevila lekce jógy v Bonté, jsem se dozvěděla o otevření dětského lesního klubu. Práce zde je vlastně něco jako můj splněný sen. Péče o děti, příroda a pohyb spojený v jednu novou cestu, na kterou se moc těším.
 
 V dětským lesním klubu jsem: ASISTENTKA PRŮVODKYNĚ

 

Katka Vanišová

Jsem aktivní maminka od dvou dětí. Zajímám se celkově o zdravý život a všechno co k tomu přirozeně patří. Mám ráda jakýkoliv pohyb od procházek lesem, přes plavání až po jógu. Svou první lekci jógy jsem navštívila asi před osmnácti lety a hned po té jsem věděla, že mě jóga bude provázet po celý život. Čas strávený doma s dětmi mě inspiroval a postupně přivedl i k józe dětské.  Po absolvování kurzu u České asociace dětské jógy jsem začala vést lekce Hravé jógy, kterým se posledních 5 let věnuji. Pohyb v přírodě a hry s dětmi mě baví a inspiruje a proto i lesní školka.
Vzdělání : Instruktor jógy pro děti a dospělé (ČADJ), Jógové hry pro školáky (ČADJ)       
 
 V dětským lesním klubu jsem: ASISTENTKA PRŮVODKYNĚ

 

Lucie Kikoťová

Mou životní láskou a vášní jsou květové esence, aromaterapie a chromoterapie – terapie barvami (systém Aura-Soma). S jejich pomocí doprovázím klienty při harmonizaci nejrůznějších potíží a společně se při konzultaci díváme pod povrch skrytých příčin a souvislostí – to vše s využitím intuitivního vhledu, kartiček esencí a diagnostiky pomocí vůní. Hledáme a nacházíme tu nejjemnější a zároveň nejefektivnější cestu k harmonizaci (více o mně na www.vunezivota.cz). Při práci s tělem i myslí používám a nabízím také techniky Access ConsciousnessⓇ – především hlubokou relaxaci za pomocí tzv. Access Bars Ⓡ – 32 přístupových bodů na hlavě a dále Access Energetic FaceliftⓇ a  Access tělesných procesyⓇ. Tyto nástroje dokáží velmi efektivně uvolnit stres, limitující staré zátěže a traumata, které jsme tzv. uzamkli ve svých tělech a které se pak následně projevili ve formě vrásek v oblasti obličeje/dekoltu, celkového napětí v těle, případně dalších zdravotních disharmonií.

V bonté se můžete objednat na hodinové sezení v ceně 1200 CZK, případně se zúčastnit mezinárodně certifikovaného kurzu Access BarsⓇ, který jsme pro vás připravili.